Bitcoin Ajandası

Grayscale CEO’sundan BTC ETF Açıklaması: Çok Önemli!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Grayscale CEO’sundan BTC ETF Açıklaması: Çok Önemli!

Grayscale CEO’sundan BTC ETF Açıklaması: Çok Önemli!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’e yapmış olduğu bir açıklamasında BTC ETF’lerinin kripto sektörü için önemli bir yere sahip olduğunu anlattı.

BTC ETF’si Piyasalar için Son Derece Önemli

BTC ETF’si Piyasalar için Son Derece Önemli
BTC ETF’si Piyasalar için Son Derece Önemli

Yakın zamanda Twitter üzerinden bazı açıklamalarda bulunan Grayscale Üst Düzey Yöneticisi Michael Sonnenshein, Amerika’daki ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) sektör için son derece önemli olduğunu, üstelik pozitif bir işaret olarak değerlendirilebileceği iddiasında bulundu. Yönetici aynı zamanda, ABD Menkul Kıymetler Borsası’nın (SEC) yeni bir BTC bağlantılı ürünü onaylamasının, güç olan düzenleyicinin Bitcoin’le çok daha iyi bir hale geldiğine işaret ettiğini düşünüyor.

Daha önce de belirtildiği üzere ProShares Short Bitcoin Strategy (BITI), dün New York Kıymetler Borsası’nın listesine giriş yaparak yatırımcıların işlemlerine konu olmaya başladı.

ProShares ETF’si 2021 Boğa Koşusunu Ateşledi

ProShares’in 2021 Ekim dönemindeki Bitcoin vadeli borsa yatırım fonu, aynı yıl gerçekleşen boğa koşusunun ikinci sürecine ait fitili ateşleyen kripto açısından bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyordu.

Buna karşın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, spot tabanlı bir Bitcoin vadeli borsa yatırım fonunu onaylamayla alakalı gerçekleştirilen tüm girişimleri geri çevirdi. Grayscale bu fonun onaylanması için çaba sarf etmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir