Bitcoin Ajandası

Güney Koreli Kookmin Bank Kripto ETF'lerini Serbest Bırakacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Güney Koreli Kookmin Bank Kripto ETF’lerini Serbest Bırakacak!

Güney Koreli Kookmin Bank Kripto ETF’lerini Serbest Bırakacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Güney Koreli Kookmin Bank (KB), perakende yatırımcılara kripto para borsasında işlem gören fonlar (ETF’ler) ve vadeli ürünler sunmayı planlıyor. Başarılı olursa, bunu yapan ilk yerel banka olacak. Detaylarına bitcoinajandasi.com olarak bakalım…

Güney Koreli Kookmin Bank, kripto para borsasında işlem gören fonlar (ETF’ler), belirli bir varlığın veya bir varlık koleksiyonunun değerini izleyen finansal araçlardır. Bu ürünler, yatırımcıların herhangi bir tokene gerçekten sahip olmadan varlıklarını çeşitlendirmelerine olanak tanır.

Güney Koreli Kookmin Bank Süreci!

Güney Koreli Kookmin Bank Süreci!
Güney Koreli Kookmin Bank Süreci!

Bu tür birçok ETF’ler halihazırda Kanada, Avrupa ve Brezilya’da yayında. ABD, Ekim 2021’de ProShares Bitcoin Stratejisi vadeli işlem destekli ETF’sinin BITO işaretli olduğu ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladığı zaman kulübe katıldı.

Yakın tarihli bir duyuruya göre Kookmin Bank böyle bir finansal aracı başlatma planlarını açıkladığı için Güney Kore bu listedeki bir sonraki ülke olabilir. Kurum, bu amaç doğrultusunda çalışmak üzere “Dijital Varlık Yönetimi Hazırlık Komitesi” adında bir birim oluşturdu.

Banka, dijital varlık ETF’lerinden ve kripto temalı bir öz sermaye fonundan oluşan bir ürünü piyasaya sürme sözü verdi. KB’nin Index Quant Management Başkanı Honggun Kim haberi doğruladı.

“Sanal varlık temalı bir öz sermaye fonu vb. başlatacağız. Süreli yayınlar da yayınlamayı planlıyoruz.”

Şu anda, Güney Kore hükümeti yerel bankaların doğrudan kripto para birimi alım satım hizmetleri sunmasına izin vermiyor. Öte yandan, finansal kuruluşlar, borsalarla ortaklıklar yoluyla dolaylı dijital varlık fırsatları sunabilmektedir.

Güney Kore Kriptoyu Kucaklamalı

Asya ulusunun teknoloji ve dijitalleşmeden bahseden küresel liderlerden biri olduğunu söylemek güvenlidir. Son birkaç ay içinde, bitcoin ve alternatif madeni paralar birçok yerel yatırımcıyı kendine çekerken, Güney Kore sınırları içindeki NFT evreni de gelişiyor.

Bununla birlikte, Korea Exchange (KRX) CEO’su Sohn Byung-doo , ülkenin endüstriyi daha fazla kucaklaması gerektiğini belirtti . Eyaletin kripto pazarındaki günlük ticaret hacmi hızla artarken, yaklaşık beş milyon yerlinin dijital varlık yatırımcısı olduğunu tahmin etti.

Aynı zamanda, yürütme piyasada kapsamlı bir düzenleme yapılması çağrısında bulundu. Bu tür mevzuat, daha fazla yatırımcı koruması ve işlem desteği sağlayacaktır:

“Şimdi borsaların doğrudan denizaşırı borsalarla rekabet etme zamanı.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir