Bitcoin Ajandası

Günlük Kripto İşlem Hacmi Büyük Ölçüde Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Günlük Kripto İşlem Hacmi Büyük Ölçüde Düştü!

Günlük Kripto İşlem Hacmi Büyük Ölçüde Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para borsalarında spot işlem hacmi kritik ölçüde gerileme gösterdi. Elde edilen bilgilere göre 2020 Aralık döneminden itibaren ilk defa kripto işlem hacmi 10 milyar doların altını gördü.

The Block’s Data Dashborard tarafından elde edilen verilere göre, halihazırda devam eden ayı piyasasının ortasında 2 senelik bir aranın ardından 10 milyar doların altına geriledi.

Kripto İşlem Hacmi Gerileme Gösterdi

Kripto İşlem Hacmi Gerileme Gösterdi
Kripto İşlem Hacmi Gerileme Gösterdi

Kripto analiz şirketleri tarafından sağlanan verilere göre 25 Aralık 2022 tarihinde spot piyasa işlem hacmi 9,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Üstelik düşüş bu kadarla sınırlı kalmazken, 27 Aralık Salı günü 8,5 milyar dolara kadar düştü.

Hatırlanacağı üzere en son 17 Aralık 2020 tarihinde Bitcoin fiyatı ilk defa 20 bin doları aştığında, günlük bazda takip edilen kripto işlem hacmi 10 milyar dolar seviyesinin altına inmişti. Bitcoin fiyatıysa uzun zamandır 20 bin doların altından işlem görüyor.

Bu durumun bir benzeri bütün kripto para piyasaları için geçerli durumda. NFT işlem hacmi de Nisan ayından bu yana gerileme gösteriyor.

Terra’nın yaşadığı çöküşe beraber ciddi bir kriz yaşayan kripto para endüstrisi, sonrasında FTX’in iflasıyla beraber daha derin bir krizin içine girmiş durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir