Bitcoin Ajandası

Hacker’lar 1.3 Milyon Dolarlık Kripto Para ve Lüks Arabalarla Yakalandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hacker’lar 1.3 Milyon Dolarlık Kripto Para ve Lüks Arabalarla Yakalandı!

Hacker’lar 1.3 Milyon Dolarlık Kripto Para ve Lüks Arabalarla Yakalandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Europol, Interpol, FBI, Fransa ve Ukrayna’nın ortak düzenlenen kapsamlı operasyonlarında bir fidye yazılım organizasyonu kuran iki kişi yakalandı ve yanlarında kripto para ve lüks arabalar dikkat çekti.

Kripto para ve lüks arabalarla yakalanan hacker’lar Uluslararası polis teşkilatı Interpol ve Avrupa Birliği’nin güvenlik teşkilatı Europol’un organize edildiği bir operasyona bakıldığında iki önemli fidye yazılım operatörü yakalanmış oldu. Yapılan açıklamalar üzerinde ise Amerikan Soruşturma Bürosu FBI, Fransa jandarma kuvvetleri ve Ukrayna polisiyle de iş birliği halinde çalışıldığı belirtildi.

1.3 Milyon Dolarlık Kripto Para ve Lüks Arabalar Gündem Oldu!

1.3 Milyon Dolarlık Kripto Para ve Lüks Arabalar Gündem Oldu!
1.3 Milyon Dolarlık Kripto Para ve Lüks Arabalar Gündem Oldu!

Europol’den yapılan açıklamalar üzerinden üyelerin 5 ilâ 70 milyon euro arasında fidye talebinde bulunan kişiler olduğu ve bir süredir de bu kişilerin arandıkları belirtildi. İkilinin, Nisan 2020’den itibaren Avrupa ve Kuzey Amerika’da olan büyük sanayi firmaları üzerinden bu konuya yönelik bazı yazılım saldırıları düzenlediği iddia ediliyor.

Suçluların ise kötü niyetli yazılımı şirket sistemleri üzerine soktuktan sonra verileri direkt olarak çaldıkları ve önemli dosyaların şifrelerini bu şekilde kırarak çalıştıkları aktarıldı.

Dark Web’de Satmak!

Şifreleri kırmayı başaran ve verileri çalan hacker’lar, daha sonra şirketlere ulaşıp konuyla ilgili çözümü sunup karşılığında da milyon dolar değerde meblağlar istemişlerdi. İkili, talepleri kabul edilmez ise de şirketleri, çalınan verileri dark web’de satmakla da tehdit etmişlerdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir