Hacklenen Kripto Para Borsası Bilaxy Açıkladı: Çok Kayıp Var!

Hacklenen Kripto Para Borsası Bilaxy Açıkladı: Çok Kayıp Var!

Haberler
Ağustos 30, 2021 tarafından Esra Yılmaz
86
Gittikçe yaygınlaşan kripto para borsaları ve DeFi protokollerinin hacklenmelerine Bilaxy borsası da dahil oldu. Hacklenen kripto para borsası Bilaxy, yaptığı açıklamada saldırıda ağır kayba uğradıklarını belirtti.
Hacklenen Kripto Para Borsası Bilaxy Açıkladı: Çok Kayıp Var!

Kripto para ortamında borsa güvenliğinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Merkezi Afrika’da bulunan Bilaxy hacklendi. Olayın sonrasında Hacklenen kripto para borsası Bilaxy’nin sosyal medya hesaplarından açıklama yapıldı.

Hacklenen kripto para borsası açıklamasında Bilaxy’nin sıcak cüzdanının hacklendiğini, Bilaxy hesaplarına fon gönderilmemesi gerektiği, yoğun kontrol ve iyileştirme çalışmalarınınsa sürdüğü kaydedildi.

Hacklenen Kripto Para Borsası Ek Açıklama

Hacklenen Kripto Para Borsası Ek Açıklama
Hacklenen Kripto Para Borsası Ek Açıklama

Bilaxy, hack konusuna dair açıklama yaptıktan sonra ek bir açıklama daha yaptı.

Açıklamada, Bilaxy’nin ERC-20 sıcak cüzdanının 28 Ağustos günü, Türkiye saati ile 21.00 – 22.00 arasında büyük bir saldırı yaşadığı belirtildi. Saldırganın 295 farklı ERC-20 token’ından henüz tespit edilememiş sayıda ele geçirerek başka bir adrese transfer ettiği bilgisine yer verildi.

Bilaxy’nin ek açıklamasında, sonraki günlerde sistem güvenliği ve geniş bir soruşturmanın yapılması için profesyonel güvenlik kurumlarından destek alınacağı belirtildi. Yaşanan olayın emniyet teşkilatına duyurulacağı, fonların geri alınması için tüm gayretlerin gösterileceği belirtildi.

İyileştirme 2 Hafta Sürer

Saldırıya uğrayan Bilaxy’nin ağır bir kayba uğradığı düşünülüyor. Bilaxy’de hizmetlerin tekrar başlamasının zaman alacağı, en az 2 hafta sürecek bir çalışmaya gerek olduğu belirtildi. Saldırıda ele geçirilemeyen token’ların soğuk cüzdana aktarıldığı bilgisi de paylaşıldı.

Kripto para ve dijital teknoloji yaygınlaştıkça hacklenme olaylarında da yükseliş görülüyor. Merkeziyeti bulunmayan finans girişimlerinden, kripto para borsalarına, büyük şirketlere ait sistemlerden ABD’nin en büyük petrol boru hattına kadar normal hayata büyük darbe vuracak birçok hack olayının son 1 yıl içinde olması dikkat çekiyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle