Bitcoin Ajandası

Haftalık Bazda Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler Neler?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Haftalık Bazda Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler Neler?

Haftalık Bazda Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler Neler?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto analisti Akash Girimath’ın teknik göstergelerden yola çıkarak açıkladığı Bitcoin tahmini merak uyandırdı.

Kripto para analisti Akash Girimath, BTC fiyatının düşüş yönündeki bir kırılma alanı üzerinden haftalık dirençle karşılaştığından yatay olarak seyir izlediğini ifade ediyor. Bununla beraber analist hem günlük hem de 4 saatlik zaman dilimlerinde birden fazla reddedilmeye karşın, BTC ayılarının fiyat hareketini kontrol altına alamadığını ifade ediyor. Diğer yandan uzman analistin teknik göstergeler üzerinden yola çıkarak yaptığı Bitcoin tahmini merak konusu oldu.

Bitcoin Tahmini: Durgun Seyrediyor

Bitcoin Tahmini: Durgun Seyrediyor
Bitcoin Tahmini: Durgun Seyrediyor

BTC fiyatı neredeyse 4 haftadır 29 bin 247 ila 41 bin 273 dolar ayı kırıcının altından işlem görüyor. Yönü belli bir eğilim olmamasına ve aralığın daralmasına sebebiyle Bitcoin yatırımcıları açısından işler pek de yolunda gitmiyor. Bununla beraber yatırımcıların BTC fiyatının, düşüş yönündeki kırıcının orta noktasını 35 bin 260 dolar olarak etiketleyene kadar yükselişini sürdürme ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat edilmesi önemli. Böyle bir durumda varlığın, kırıcının üst sınırı olan 41 bin 273 dolardan yeniden test etmesi de ihtimaller dahilinde.

Federal Reserve, beklentiler doğrultusunda 25 baz puanlık bir artış gerçekleştirdi. Bu sebeple ABD’nin finansal manzarası daha sıkı bir hal alırken, daha fazla bankanın çökmesi halinde hem FED’e hem de itibari para birimine olan güven sarsılmaya başlayacak. Bu durum, daha çok yatırımcıyı altın ve Bitcoin gibi varlıklara teşvik edecektir.

2023’te meydana gelen boğa rallisi, Silikon Valley, Signature gibi büyük çaplı bankaların çöküşünün bir etkisi. Bu hafta JP Morgan’ın First Republic Bank’ı satın alması ya da ülkedeki diğer bölgesel bankaların yaşadığı sorunlar sebebiyle borsalarda ciddi satışlar yaşanmaya başladı. Dolayısıyla BTC’de yükseliş ivmesi yavaşlama gösterirken, aynı zamanda fiyatta bir konsolidasyon oluştu. Bununla beraber doğru katalizörün BTC panik alımını tetiklemesi durumunda varlıkta işler kaldığı yerden devam edebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir