Bitcoin Ajandası

Haftalık Bitcoin Tahminlerinde İzlenmesi Gereken Seviyeler!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Haftalık Bitcoin Tahminlerinde İzlenmesi Gereken Seviyeler!

Haftalık Bitcoin Tahminlerinde İzlenmesi Gereken Seviyeler!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin’de yaşanan durgunluk ya da düşüş sonrasında tam olarak değerlerde son zamanlarda yaşanan akımda 170 milyar dolardan geriye dönüş yaşandı. Bitcoin tahminlerinde ise durum sonunda 39.571 dolar seviyeleri görüldü.

Bitcoin tahminlerine bakılırken kripto para birimlerinde Amazon’un Bitcoin’i ve 3 altcoin’i birlikte koordine edeceğine dair iddialarla bu gece yükselişe geçmeden hemen öncesinde geçtiğimiz haftada neler etkilediği bahsedilirse: The B-Word konferansının ardından ivme kazanma, konferansta konuşan Tesla CEO’su Elon Musk, SpaceX’in de BTC tuttuğunu ortaya çıkarması, Musk, BTC madencilerinin daha yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmesi durumunda Tesla’nın BTC’yi yeniden ödeme seçeneği olarak ekleyeceğini ifade etmesi durumları yaşandı.

Bitcoin Tahminlerinde Rekt Capital Dikkatleri Çekti!

Bitcoin Tahminlerinde Rekt Capital Dikkatleri Çekti!
Bitcoin Tahminlerinde Rekt Capital Dikkatleri Çekti!

Analist Rekt Capital, Bitcoin fiyatında hemen hemen 50 günlük EMA’yı test etme aşamasına yakın olduğuna dikkat çekerek geçen yılın Ekim ayında BTC/USD çiftinin bu seviyesinde 10.000 dolarda işlem gördüğü zaman direnç olarak yukarı yönlü kırılma yaşandığını hatırlattı. Sonrasında 65.000 dolara yakın bir rekor yaşandığının altını çizerek Bitcoin’in dokuz ay sonrasında da aynı direnç seviyesinde test etmesiyle döngünün tekrar edebileceği üzerinde durdu.

Bitcoin ABD Merkez Bankası’ndan Etkileniyor!

Bitcoin dalgalı dolar, borsa ve ABD Merkez Bankası’ndan da etkilenerek farklı semptomlar yaşıyor. Yarın, ABD Konferans Kurulu, Temmuz ayı Tüketici Güven Endeksi’ni yayınlanacak. Çarşamba günü ise Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) faiz oranlarına ilişkin kararını açıklayacak. Para politikasında yapılacak olan bildiri yayınlayacak. Haziran ayında Fed, para politikası tarafından da sert bir tutum sergileyeceğinin sinyallerini verdiğinden bunun üzerine piyasalarda ani bir düşüş yaşama görülmüştür. Bu nedenle FOMC toplantısı, yatırımcılar önemli olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir