Bitcoin Ajandası

  1. Anasayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda

Bitcoin Ajandası Bitcoin Ajandası - - 2 dk okuma süresi
1726 0

Bitcoin Ajandası, ilk içeriğini 2021 yılının Ocak ayında yayınlayarak yayın hayatına başlamış yeni nesil bir içerik platformudur.

BitcoinAjandasi.com olarak ana hedefimiz, kripto para piyasalarına dair doğru bilgiyi meraklılarıyla ulaştırmaktır. Başta bitcoin olmak üzere tüm alt koinlere ve kripto para piyasalarına dair yaptığımız araştırmaları, uzman editör kadromuz eşliğinde sizinle buluşturmaya devam edeceğiz.

Blockchain kültürünü, kripto para felsefesini ve kripto para borsalarını daha iyi anlamaya dair içerikler ürettiğimiz platformumuzda ürettiğimiz hiç bir içerik yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Ana amacımız; her zaman kripto para okur-yazarlığını artırarak, yatırım yapmak isteyenler için “temel bilinç” sağlamak olacaktır.

Neden Kripto Para?

Kripto para birimleri, milenyum çağıyla birlikte hayatımıza girmiş, 2010’lu yılların ortası itibariyle de Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça geniş bir yer tutmaya başlamış durumda. En değerli kripto para birimi olan Bitcoin, her geçen gün sahip olduğu işlem hacmini büyütmekte, doğru orantılı olarak da değer kazanmaya devam etmektedir.

Herhangi bir merkeze bağlı olmaması eşliğinde temel felsefesini oluşturan ve bir nevi “ekonomik bağımsızlık” fikrini tetikleyen kripto para kültürü hızlı transfere kolaylık sağlaması, mining (madencilik) eşliğinde elde edilebilir olması, bozdurma hızının yüksek ve komisyonunun düşük (bazı platformlar kripto para bozumları için komisyon dahi almamaktadır) olması sebebiyle günümüz dünyasında oldukça geniş bir kullanıma sahip olmaktadır.