Bitcoin Ajandası

Halving Litecoin’e Yaradı: Yükselmeye Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Halving Litecoin’e Yaradı: Yükselmeye Devam Ediyor!

Halving Litecoin’e Yaradı: Yükselmeye Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Halving için son 60 güne giren Litecoin, kripto para piyasasında yaşanan geri çekilmelere karşın yükseliş göstermeye devam ediyor.

Bir sonraki halving için son 2 aylık zaman diliminin içinde olan lider altcoin’lerden LTC, Bitcoin’de yaşanan düşüşlere rağmen ayakta kalıp yükselmeyi başaran ender kripto para birimlerinden biri oldu. Kesin olmamakla beraber 2 ay sonrasında halving gerçekleştirecek olan popüler kripto para birimi, bu alanda yaşadığı heyecanı sürdürüyor. Bunun en iyi örneği altcoin alanında destek noktasına çekilme yaşanmasına karşın LTC’nin sıradaki direnç seviyesi için hareket etmesi oldu. Halving’ten güç bularak yukarı yönlü bir ivme başlatan varlığın teknik analiziyse merak konusu oldu.

Litecoin (LTC) Teknik Analizi Ne Gösteriyor?

Litecoin (LTC) Teknik Analizi Ne Gösteriyor?
Litecoin (LTC) Teknik Analizi Ne Gösteriyor?

Bitcoin fiyatı 26 bin 600 dolara kadar düşmesine rağmen Litecoin fiyatının yükseliş göstermesi halving gelişmesinin ne denli önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Diğer altcoin’lerde satış baskısı ve destek seviyeleri izlenirken, bu esnada LTC fiyatı 92,15 dolar seviyesine ulaşmış durumda. Şimdilerde ara fiyatla alıcı bulan popüler coin, gerçekleştirdiği bu yükseliş trendinde sırasıyla 94,89, 96,34 ve 102,11 dolar seviyelerini test etmek isteyebilir. Bunun yanında halving’e 2 ay kala ekosistemdeki pozitif hava hala varlığını sürdürüyor.

Halving rüzgarında olumsuz bir gelişme yaşanması, BTC açısından meydana gelen ani düşüş gibi faktörler LTC fiyatının düşüşüne neden olabilir. Bu yönde olası bir senaryoda takip edilmesi gereken destek seviyeleri sırasıyla 89,60, 85,23, 81,98 ve 77,18 dolardır. Halving’in etkisi sayesinde alıcıların üstünlük sağladığı varlık, son zamanlarda gündemi en çok meşgul eden konulardan biri.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir