Bitcoin Ajandası

Halving Öncesi Ethereum Fiyatında Son Durum Ne?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Halving Öncesi Ethereum Fiyatında Son Durum Ne?

Halving Öncesi Ethereum Fiyatında Son Durum Ne?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
18 0

Önemli bir destek seviyesinden güç alarak yükseliş trendi başlatan Ethereum fiyatının halving’ine sayılı günler kala nasıl bir yol çizeceği merak konusu oldu.

Lider altcoin olarak nitelendirilen ETH, yakın geçmişte 1840 dolarlık destek seviyesinin altına sarkarak kripto piyasalarında paniğe neden olmuştu. Ancak Bitcoin’in FED faiz kararından sonra yükseliş göstermeye başlamasından güç bularak 1890 dolara kadar yükselen ETH, BTC’deki kısa süreli düzeltmeyle 1870 dolardan işlem görmeye başladı. Peki, altcoin’lerde de pozitif fiyatlanmanın görülebilmesi için Ethereum’da izlenebilecek seviyelerse neler?

Uzmanların Ethereum Fiyatı Teknik Analizi

Uzmanların Ethereum Fiyatı Teknik Analizi
Uzmanların Ethereum Fiyatı Teknik Analizi

1830 dolara temas etmesiyle beraber yeniden yukarı yönlü seyir izlemeye başlayan Ethereum fiyatı, şimdilerde 1870 dolar seviyesinden işlem görüyor. Uzmanların teknik analizine göre altcoin’ler arasında bahar esintisinin başlayabilmesi için ETH’de aşılması gereken direnç seviyeleri sırasıyla 1913 – 1968 – 2020 ve 20256 dolardır. Bu süreçte 1913 dolar seviyesi önemli bir nokta olarak değerlendirilebilir.

O Seviye Altcoin Piyasasının Düşüşünü Tetikleyebilir

Ethereum’da yaşanabilecek olası sorunlar ya da lider kripto oara birimi BTC’nin 29 bin doların altında kalması gibi olumsuz durumlarda Ethereum doğal olarak desten seviyelerini test etmeye başlayabilir. Altcoin’lerin lideri ETH açısından alım yapılabilecek seviyeler sırasıyla 1841- 1777 – 1716 ve 1633 dolar olarak gösterilebilir. 1633 doların düşüş yönünde kırılımı, altcoin piyasasını ciddi ölçüde düşüşe yönlendirebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir