Bitcoin Ajandası

Hangisi Daha Üst Seviyede Ethereum mu Yoksa Bitcoin mi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hangisi Daha Üst Seviyede? Ethereum mu Yoksa Bitcoin mi?

Hangisi Daha Üst Seviyede? Ethereum mu Yoksa Bitcoin mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin ve Ethereum ikilisi ile yaşanan başa baş olan mücadele sonucunda ikili arasında sürekli devam ederken üst sıralarda hangisi tercih edilmeli akıllarda soru işareti olarak kaldı.

Destek bölgelerine dayanarak güçlü bir şekilde ayrım yapan ve üst seviyelerde görülen lider altcoin, son anlarda 2.106 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Güncel yorumları sayesinde Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, son performansı sayesinde Ethereum ve Bitcoin (BTC)’i karşılaştırdı.

Üst Seviyelerde Ethereum Bitcoin (BTC)’i Geçebilecek mi?

Üst Seviyelerde Ethereum Bitcoin (BTC)’i Geçebilecek mi?
Üst Seviyelerde Ethereum Bitcoin (BTC)’i Geçebilecek mi?

Ethereum ve Bitcoin kıyaslandığında kripto takipçileri arasında en çok ilgi çeken konular arasında yer almaya devam ederken Lider altcoin Ethereum, Bitcoin’e göre geçtiğimiz dönemlerde daha fazla yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak, kripto paraların kralı diyebileceğimiz ünlü BTC, Ethereum’a göre daha baskın ve pahalı olmaay devam ediyor. Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz,

“Bence Ethereum, büyük olasılıkla ikincilik koltuğundaki yerini koruyacak, hatta belki de en büyük kripto para birimi haline gelecek.”

Ayrıca Ethereum bu konuda“Web 3.0 için temel katman” olarak hizmet verebilmesi üzerinde dikkat çekici noktaya değinen Novogratz, ETH’nin Solana ve Terra gibi altcoin projeleri sayesinde başa baş mücadelede olduğunu da vurgularken CEO, ETH için ayrıca şu açıklamalarda da bulundu:

“Ethereum platformunun veya üzerine inşa edilecek olan yenilikçi projelerin miktarı, önümüzdeki beş yıl içinde aklınızı başınızdan alacak.”

Düzenlemeler Sistemi Daha Güçlü Hale Getiriyor!

Bunun üzerine Novogratz, devam eden piyasa düzeltmelerine oranla bağımsız olarak, genel kripto piyasası için olumlu bir düşünceyi daha dile getirdi:

Devrimin henüz başındayız… Ama kimse bu sistemin ortadan kalkacağını düşünmüyor. Düzenleme bazı yönlerden sistemi daha güçlü hale getirecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir