Bitcoin Ajandası

Hard Ford’dan Önce Trader’ların Bu Hamlesi Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hard Ford’dan Önce Trader’ların Bu Hamlesi Dikkat Çekti!

Hard Ford’dan Önce Trader’ların Bu Hamlesi Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Hard Ford Öncesi Yüzde 45’lik Değer Artışı

Kripto para piyasalarında set düşüşlerin yaşandığı haftanın ilk gününde, bir altcoin’in yüzde 45 civarında değer kazanması şaşkınlık yarattı. Bu artışın madencilerin planladığı pump-dump, yani kripto paranın değerini artırabilmek ve bu şekilde elde edilen kazancın toplanabileceği satışın önüne geçmeyi sağlayacak hard ford öncesinde yaşandı. Dolayısıyla bu durum piyasalarda bir hayli dikkat çekti.

Hard Ford Öncesi Yüzde 45’lik Değer Artışı
Hard Ford Öncesi Yüzde 45’lik Değer Artışı

Kripto dünyasında dikkatleri üzerine toplamayı başaran altcoin Decret (DCR) oldu. Sadece bir gün içerisinde yüzde 45 oranında artış kaydederek tarihinin en yüksek seviyesi olan 86 doların üzerine ulaşmayı başaran DCR, bu hareketiyle işlem hacmini de artırdı. Bu durum, kripto yatırımcılarının fiyat artışını desteklediğini gösterdi. Trader’lar şimdilerde yüzde 60 olan DCR madencilik ödülünü yüzde 10’a kadar çekecek ve Mayıs başında gerçekleştirilmesi planlanan pump-dump öncesinde cüzdanına DCR eklemeye devam ediyor.

Diğer yandan topluluk üyeleri hisse kanıtı (PoS) doğrulayıcıları adına ödüllerin yüzde 30’dan yüzde 80’e çıkarılmasını onaylamış gibi görünüyor. Topluluk üyelerinin DCR Coin’lerini belli bir zaman zarfında kilitlemesi teşvik edilecek ve bu sayede piyasadaki aktif arz oranı düşürülmüş olacak. Böylelikle fiyat artışı sağlanmış olacak. Bağımsız piyasa analisti konuyla alakalı açıklamalarınsa söz konusu bu blok ödül değişikliğinin 20 gün içerisinde gerçekleştirileceğini dile getirdi.

DCR Fiyatı Ne Olur?

Decret fiyatı, gün içerisinde DCR Coin’in iki temel direnç seviyesinin yakınındaki 86 doların üzerinde bir hareketle zirveye ulaştı. Rekor seviyeden sonra yüzde 20’lik düzeltmeye giden DCR fiyatı, 200 günlük EMA 78 dolar bölgesinde ve 23.6 Fibonacci düzeyi olan 96 dolara da yakın bir konumda. İki fiyat düzeyinin üzerinde bir hareket, DCR fiyatının bir sonraki hedefi olan 125 doları test etmesini sağlayabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir