Bitcoin Ajandası

Harmony Horizon Köprüsü Hack Kurbanı Oldu: 100 Milyon Dolarlık ETH Çalındı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Harmony Horizon Köprüsü Hack Kurbanı Oldu: 100 Milyon Dolarlık ETH Çalındı!

Harmony Horizon Köprüsü Hack Kurbanı Oldu: 100 Milyon Dolarlık ETH Çalındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Harmony yetkilileri tarafından konuyla alakalı olarak yapılan resmî açıklamalara göre Harmony Horizon köprüsüne bir siber saldırı düzenlendi. Bu saldırıda 100 milyon dolar değerinde ETH çalındı.

TSİ 02.13’te açıklama yapan Harmony ekibi, hırsızlığı araştırabilmek, suçluları tespit edip çalışan parayı geri alabilmek adına ulusal makamlar, adli birimler ve blok zinciri uzmanlarıyla görüşme gerçekleştirdi. CoinGecko’dan elde edilen bilgilere göre blok zincirinin yerel tokeni Harmony (ONE), yapılan bu açıklamanın ardından yüzde 11 oranında değer kaybetti.

Harmony Horizon Köprüsünde İşlemler Durduruldu

Harmony Horizon Köprüsünde İşlemler Durduruldu
Harmony Horizon Köprüsünde İşlemler Durduruldu

Bununla beraber açıklamada kripto para borsalarının yaşanan bu siber saldırı konusunda bilgilendirildiği, saldırının sürdürülmesini engellemek adına Horizon köprüsünde işlemlerin durdurulduğu ifade edildi. Ayrıca daha fazla ayrıntının güncel bilgilerle beraber aktarılacağı da belirtildi.

Twitter hesabı üzerinden yapılan bu açıklamada belirtilen adresin 83 bin 837 ETH’ye sahip olduğu görülüyor. Mevcut piyasa değerine göre bu rakam yaklaşık 98 milyona tekabül ediyor.

Harmony Horizon köprüsüne yapılan bu saldırının ardından blok zinciri köprüleri yeniden tartışma konusu oldu. Mart 2022 döneminde Axie Infinity’e de bir saldırı düzenlenmiş ve 173 bin 600 ETH çalınmıştı.

Yaşanan bu saldırının ve yapılan haberlerin ardından Harmony’nin kripto varlığı ONE yüzde 11’in üzerinde değer kaybederek 0.02383 dolara kadar geriledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir