Bitcoin Ajandası

Hash Oranı En Yüksek Seviyesindeyken Bitcoin 41K Doların Üzerinde
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hash Oranı En Yüksek Seviyesindeyken Bitcoin 41K Doların Üzerinde

Hash Oranı En Yüksek Seviyesindeyken Bitcoin 41K Doların Üzerinde

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
39 0

Hash oranı en yüksek seviyede. Bitcoin, Ocak ayında yıllık en düşük 33.000$’a düştükten sonra bu ay güç gösterdi. Şubat ayının ilk haftasında 38.000 $ ve 41.500 $ direnç seviyesinin üzerine çıkarak, daha önce 2021’in son haftalarında görülen bir seviye olan 46.000 $’a yükseldi.

Bitcoin pazartesi günü erken Asya saatlerinde 41.600 $ ‘a kadar haftalık en düşük seviyeyi gördü, ancak öğleden sonra saatlerinde yaklaşık 42.000 $’ a geri döndüğü için tüccarlar hareket halindeyken kar elde ettiler. Sonuç olarak Hash oranı en yüksek seviyesindeyken Bitcoin 41k doların üzerinde ve şimdi bitcoinajandasi.com olarak detaylara bakalım.

Hash Oranı En Yüksek Seviyesindeyken

Hash Oranı En Yüksek Seviyesindeyken
Hash Oranı En Yüksek Seviyesindeyken

RSI veya Göreceli Güç Endeksi seviyeleri pazartesi günü 39 okuma gösterdi ve hafta sonu düşüşünün sona erdiğini ve 48.000 $ seviyesine yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor.

RSI, fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü hesaplayan bir fiyat grafiği göstergesidir. 70’in üzerindeki okumalar, bir varlığın “fazla satın alındığını” ve bir düzeltme görebileceğini gösterirken, 30’un altında varlıkların toparlanabileceği “aşırı satım” anlamına gelir.

Analitik aracı YCharts’tan alınan verilere göre, hash oranları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselirken hafta sonu fiyat hareketi geldi. Hash oranları, Bitcoin ağındaki blokları mayınlamak için gereken bilgi işlem gücünün bir ölçüsüdür ve daha yüksek oranlar, tekil varlıkların ağı “%51 saldırısı” olarak denemesini ve kontrol etmesini çok daha zor hale getirir.

Hash Oranları Geçen Yıl %50’den Fazla

Hash oranları, geçen haftaya göre 180 milyon TH/s seviyesinden artarak cumartesi günü saniyede 248.11 milyon terahash’e (TH/s) ulaştı. Veriler, son 24 saatte %15,51 düşüşle şu anda 209,63 milyon TH/s’de seyrediyor.

Bitcoin hash oranları geçen yıl %50’den fazla arttı. Geçen temmuz itibariyle, ABD merkezli madenciler ağdaki hash oranının %35,4’ünü oluşturuyordu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir