Bitcoin Ajandası

Circle’dan Şaşırtıcı Hamle: Hazine Bonosuna Yeniden Yöneldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Circle’dan Şaşırtıcı Hamle: Hazine Bonosuna Yeniden Yöneldi!

Circle’dan Şaşırtıcı Hamle: Hazine Bonosuna Yeniden Yöneldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

USDC stabilcoin’in arkasındaki isim olarak tanınan Circle, varlıklarını biriktirmek üzere hazine bonosuna yöneldi.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan şirket yetkilileri, ABD tahvil bonosu alımlarına yeniden başladığını duyurdu. Ayrıca şirket yetkilileri bir liste de yayımladı.

Circle Hazine Bonosu Alımlarını Yeniden Başlattı

Circle Hazine Bonosu Alımlarını Yeniden Başlattı
Circle Hazine Bonosu Alımlarını Yeniden Başlattı

Circle Internet Financial, ABD hazine bonolarından faydalanarak rezerv fonu olarak USD Coin (USDC) için varlık birikimine başladı. Şirketin finansal müdürü Jeremy Fox-Geen, Circle Reserve Fund’ı BlackRock’un yönettiğni ve direkt olarak ABD hazine varlıkları yatırımına başladığını belirtti. Bununla beraber geri alım anlaşmalarının da rezervlerin bir parçası olarak tutulacağını ifade etti.

Circle’ın attığı bu adım, geçtiğimiz ay ABD hükümetinin borçlanma kabiliyetinin sınırlanmasından kaynaklı olarak USDC’nin istikrarını sağlamak üzere geldi. Şirketin üst düzey yöneticisi Jeremy Allaire, tahvillerin vadesi dolduğu zaman elde tutmanın mümkün olmadığını söylemişti. Üstelik bu süre zarfında Circle’ın rezerv varlıklarını üçlü repolarla değiştirdiği belirtildi.

Circle’ın bu hamlesini açıklamasından sonra varlıklarla alakalı bir liste de yayımlandı. Kendi sabit parasının varlık hazinesini güçlendirmek isteyen şirlet, ABD hazine bono alımlarına tekrar başladığını duyurdu.

Şirketin bu alımlar doğrultusundaki amacı, ABD hükümetinin borç tavanı sınırlaması getirmiş olmasından kaynaklanıyor. Circle hisse alımları ile sabit parası USDC’nin bire bir oranını korumak adına rezerv artırımı gerçekleştiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir