Bitcoin Ajandası

Bitcoin Servetini Kim Alır? Herkes Bitfinex’ten Hak Talep Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Servetini Kim Alır? Herkes Bitfinex’ten Hak Talep Ediyor!

Bitcoin Servetini Kim Alır? Herkes Bitfinex’ten Hak Talep Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1623 0

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ), 2016 Bitfinex hackiyle ilgili yaklaşık 3,6 milyar dolarlık BTC’ye el koymasından sadece iki gün sonra, düzinelerce kişi bitcoin serveti üzerinde hak iddia etmeye başladı.

Bir Bloomberg raporuna göre DOJ, hack kurbanları için mahkeme işlemleri başlatma planlarını açıkladıktan sonra fonlarını geri almak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış gördü.

Finans ve kripto ile ilgili dolandırıcılık konusunda uzmanlaşmış bir avukat olan David Silver, Bloomberg’e verdiği demeçte, DOJ’un Salı günü 3,6 milyar dolarlık BTC’yi geri almasından bu yana, saldırıdan etkilendiğini iddia eden düzinelerce insan tarafından kendisine yaklaşıldığını kaydetti. .

Silver, “2016’dan bu yana dünya çarpıcı bir şekilde değişti ve herkes bu yeni keşfedilen Bitcoin çantasına hak iddia edecek” dedi.

Bitfinex’ten Hak Talep Ediyor!

Bitfinex’ten Hak Talep Ediyor!
Bitfinex’ten Hak Talep Ediyor!

Bitfinex, kurtarılan bitcoinlerin hakları için yarışanların uzun listesine de katıldı. Borsa, saldırıdan sonra etkilenen tüm kullanıcıları tamamen çözdüğünü kaydetti.

Bitfinex’ten 119.000’den fazla BTC’nin çalınmasına yol açan saldırının ardından borsa, kayıpları tüm kullanıcıların hesaplarının %30’undan fazlasına genelleştirdi ve mağdurları telafi etmek için harekete geçti.

Müşterilere, kaybedilen her 1 $ için bir BFX jetonu olmak üzere BFX jetonları yarattı ve yayınladı ve jetonları ABD doları veya şirketin hissesi ile değiştirebilirler.

Ayrıca, BFX madeni parasını şirket hisselerine çeviren müşterilerin, eğer kurtarılırlarsa çalınan bitcoinler üzerinde hak talep etmelerine olanak tanıyan bir Kurtarma Hakkı Simgesi (RRT) oluşturdu. Şu anda bekleyen yaklaşık 30 milyon RRT jetonu var. Bir RRT’nin 1 dolara oranıyla, borsanın RRT token sahiplerine 30 milyon doları geri ödemesi gerekiyor.

Salı günü yaptığı açıklamada, kripto borsası, kurtarılan fonlar üzerindeki haklarını sağlamlaştırmasını sağlayacağını açıkladı. Şirket, “DOJ ile birlikte çalışacak ve çalınan bitcoinin iadesine ilişkin haklarımızı belirlemek için uygun yasal süreçleri takip edecek” dedi.

Etkilenen Kullanıcılar Katılmıyorum

Birkaç müşteri, varlığın son beş yılda ne kadar değer kazandığını göz önünde bulundurarak, Bitfinex’in kurtarılan bitcoinlerin haklarını almasına karşı olduklarını ifade etti.

Saldırı sırasında tahmini 71 milyon dolar değerinde olan çalınan bitcoinler şimdi 4,5 milyar dolardan fazla.

Bununla ilgili olarak, yaklaşık 50.000 dolar değerinde Bitfinex hissesine sahip olduğunu iddia eden saldırının kurbanı Alan Aronoff, şunları söyledi:

“Bence bu çok saçma. Bu, multisig cüzdanımdan aldıkları Bitcoin’im. Bitcoin’imi geri istiyorum… Öz sermayelerini geri alabilirler. Bitcoin’imi alacağım, çok teşekkür ederim.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir