Bitcoin Ajandası

Bitcoin’in Güncellemesi Taproot’a Saatler Kaldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin’in Güncellemesi Taproot’a Saatler Kaldı!

Bitcoin’in Güncellemesi Taproot’a Saatler Kaldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bu hafta sonlarında, Bitcoin’in heyecanla beklenen Taproot güncellemesinden gerçekleşmeler süreç içerisinde bekleniyor.

709.632 sayılı blokta gerçekleşmesi beklenen güncelleme geliştiricilerin ağ içerisinde bulunan gizliliğini öne çıkarıyor. Sonrasında ölçeklenebilirliği ve güvenliği artıracak yeni özellikleri entegre etmelerine olanak sağlayacak Taproot güncellemesi geliyor.

Güncelleme Taproot’a Saatler Kaldı!

Güncelleme Taproot’a Saatler Kaldı!
Güncelleme Taproot’a Saatler Kaldı!

Güncelleme, madenciler için %90’nından fazlasını desteklemesinin sonrasında da Haziran ayında kilitleyemeye uğratıyor. Kilitleme ve aktivasyon arasında bulunan programlanmış bekleme süresinde ise geri sayımı yapan sayaçlara bakarak yayın saati itibariyle 27 saatten az kalmış olarak görünüyor.

Bitcoin tarihi kapsamında çeşitli teknik yenilikler sonucunda tek bir yükseltmede eritme yaşanması, bir pota olarak görülebilecek olan güncelleme, yeni gelişmelere ve yeni çözümlere olanak sağlayacak.

Evergrande’nin İflas Söylentileri

Güncelleme sonrasında fiyata etki konusunda ise yorumcular ikiye ayrılmakta. Bazıları güncellemelerin çoktan fiyatlamayı gördüğünü söylerken bazıları güncellemenin öneminin tam olarak anlaşılmadığından hareketle henüz fiyatlanmadığını düşünüyor. Bitcoin geçmiş günlerde çıkan Evergrande’nin iflas söylentileri ile gelen satış dalgasından şu zamanlarda tam olarak kurtulabilmiş bulunmuyor. Diğer yandan, dün akşam SEC’nin spot Bitcoin’lerinde ETF’ini reddetmesi de Bitcoin’de yeni bir düşüş başlattı.

Bitcoin yayın saati itibariyle 63.890 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir