Hindistan’da Bu 3 Kripto Çok Popüler

Hindistan’da Bu 3 Kripto Çok Popüler

Haberler
Mart 22, 2021 tarafından Esra Yılmaz
317
Bitcoin’in fiyatı son 1 yıl içerisinde yüzde 400’ün üzerinde yükseliş yaşarken, Business Line kaynaklı haberde Hindistan’daki kripto alışverişine dikkat çekildi.
Hindistan’da Bu 3 Kripto Çok Popüler

Son yıllarda tüm dünyanın gündemine oturan ve yatırımcısı günden güne artan kripto para birimleri herkesin dikkatini çekerken, Business Line, Hindistan’da gerçekleşen kripto para birimi işlemlerine dikkat çekti. Hindistan’da son 1 yıl içerisinde kripto işlemlerinin yüzde 30 seviyelerinde artış yaşadığını dile getiren haberde, Bitcoin, Tether ve Tron’un en popüler kripto varlıklar olduğu ifade edildi.

Hindistan’da Bu 3 Kripto Çok Popüler
Hindistan’da Bu 3 Kripto Çok Popüler

Küresel Trendler Takip Ediliyor

Konu ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiren ZebPay pazarlama müdürü Vikram Rangala, Hindistan’da 2020 yılının Mart ayından bu yana meydana gelen kripto işlem hacmi artışı ile ilgili konuştu. Rangala, son 1 yılda Hindistan vatandaşlarının yeni yatırım araçlarına yönelik araştırmalar yaptığını ifade ederken, küresel trendlerin vatandaşlar arasında ilgi gördüğünü belirtti. 2008 yılında yaşanan mali krizin etkilerini yakından hisseden genç kuşakların zengin olmanın alternatif yollarını aradığı için kripto varlıklarının bu kadar ilgi gördüğü de vurgulandı.

Karantina Etkili Oldu

Son 1 yıldır koronavirüs salgını ile mücadele eden tüm dünya ülkeleri gibi Hindistan’da da belli önlemler alındı. BU önlem ve kısıtlamalar sırasında, genç kuşakların kripto paraların üzerine yoğunlaştığı belirtildi. Kripto paraların benimsenmesi ile beraber, sektöre olan ilgi büyük bir artış gösterdi. Fakat yine de ülke içerisindeki kripto ticaretinin geleceği hakkında belirsizlikler devam ediyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle