Bitcoin Ajandası

Hırvatistan’ın Gıda Perakendecisi Konzum Kripto Para Kabul Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hırvatistan’ın Gıda Perakendecisi Konzum Kripto Para Kabul Ediyor!

Hırvatistan’ın Gıda Perakendecisi Konzum Kripto Para Kabul Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Hırvatistan içerisinde müşterilerin dijital varlıklarla ödeme yapabileceği ilk perakende zinciri olan Konzum kripto para kabulünü açıkladı. Ayrıca yakın gelecekte süpermarketlerinde kullanıma sunmayı planlıyor.

Bosna Hersek ve Sırbistan içinde de süpermarket ağı olan Hırvatistan merkezli Konzum kripto para ile ödemeleri kabul ettiğini resmi olarak da açıkladı. Ülkede kripto para ile ödeme kabul eden ilk perakende zinciri oldu.

Konzum Kripto Para Kabul Ediyor!

Konzum Kripto Para Kabul Ediyor!
Konzum Kripto Para Kabul Ediyor!

Uygulamanın yanında bir de Konzum’un online marketinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Stellar (XLM), Dai (DAI), EOS (EOS), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) kripto paraları kabul etmeye başlayarak çeşitlilik de sağlanacağı bildirildi.

Konzum, kripto paralarla ödemeyi etkinleştirmek için bu anlaşma doğrultusunda, yerli fintech şirketi Electrocoin ve Hırvatistan’ın ilk kripto para ödeme işlemcisi olarak bilinen PayCek sistemi ile iş birliği yaptı.

Kripto Para ile Ödemeyi Seçmenin Yeterli

Konzum tarafından yapılan açıklamada kripto para ile ödemenin kartla ödeme gibi basit bir şekilde yapılabiliyor. İnternet sitesi içerisinde de satın alımı devam edecek ürünlerin seçilmesinin ardından ödeme seçenekleri arasında kripto para ile ödemeyi seçmenin yeterli olduğunu meydana çıktı. Bu adımdan sonra kullanıcılar, site içerisinde çıkan QR kodunu kripto para cüzdanları üzerinden telefonlarıyla okutarak ödemeleri alabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir