Bitcoin Ajandası

Holo Coin Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Holo (HOT) Coin Nedir?

Holo (HOT) Coin Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Holo’nun genel amacı, Hot ağ katılımcıları sayesinde internette bulundukları için DApp’lere kolayca erişim sağlanan bir ekosistem üzerinden pazar sunan daha geniş internet ortamıyla Holochain kullanılarak meydana getirilen platformlar arasında bir köprü görevini üstlenmiştir.

Holo (HOT) Coin Nedir?
Holo (HOT) Coin Nedir?

Hot ağı, aktif süreç içerisinde test edilmesinden ve ev sahiplerine hizmetlerinden dolayı ödeme yapmak üzere bir muhasebe sistemi görevini üstlenmesi nedeniyle HotFuel adlı bir belirteç kullanımı sayesinde kolaylık sağlayacaktır. 2018 yılında olan projede, bir ERC-20 jetonu, HOT –  olarak ve aynı zamanda da HotToken olarak da bilinmektedir- lansmanından sonra HotFuel için kullanılabilen bir “IOU” olarak basılarak Hot hala geliştirme aşamasında değerlendirilmiştir. 2021 yılına kadar açık alfa ve beta testi için başlatılması beklenmektedir.

Holo’nun Kurucuları Kimlerdir?

Holo'nun Kurucuları Kimlerdir?
Holo’nun Kurucuları Kimlerdir?

Her iki kurucusunun da deneyimiyle ve sözleşmeli kodlayıcılar aracılığıyla Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kurulmuştur. Bu kişiler konunun üzerinde çalışmaya ilk olarak Aralık 2016’da, gelecekte oluşacak bir P2P ekonomisinde güçlendirme için tasarım yapılmış bir araç ve teknoloji geliştiricisi olan MetaCurrency Projesinin bir parçası olarak başlamıştır. Hot, bir nevi ikisinin daha önce üzerinde çalıştığı DApp’ler için kooperatif bir P2P çerçevesi olan Ceptr’den sonra modellenmiştir.

Brock, 100’den fazla oluşturulan alternatiflerle para birimi çözümleri sürecinde dahil olmak üzere topluluk oluşturma araçları için geliştiren bir şirket olarak Geek Gene’nin kurucusu alternatif para birimi sistemlerini kodlama konusunda önceden deneyime sahiptir. 2003 yılında ise serbest yazılım geliştirme ve danışmanlık firması olan Harris-Braun Enterprises’ı kurularak Schumacher Center For New Economics’in danışma kurulunda da görevde bulundu.

Holo’yu Benzersiz Yapan Nedir?

Holo'yu Benzersiz Yapan Nedir?
Holo’yu Benzersiz Yapan Nedir?

Hot, Kripto teknolojileri dünyasında temsilci olan Holochain ile günlük kullanıcıların arasında da bir nevi köprü görevi görecek şekilde tasarlama yapılmıştır. Proje, ana akım kullanıcıları için internette P2P uygulamaları için barındırma yeteneği de dahil olmak üzere, “Kripto uygulamaları ve para birimleri manzarasında büyük bir değişim sağlayacağını” söyleyerek yeniliklerin altını çizmiştir. Hot ağı, Holochain kullanılarak meydana getirilen DApp’ler için depolama ve işlem gücünde sağlanan bir dizi ana bilgisayara dayanır. Sunucular ya otomatik arka planda çalışır durumdayken ya da Holochain tabanlı DApps için ekstra işlem gücünü ayırarak kendi bilgisayarına yazılım yüklerken, ya da böyle bir şekilde özel bir makineyi çalıştırmak için HotPort’a ihtiyaç duyabilirler.

Bu duruma yönelik, ana bilgisayarlar hatlarında özellikle de mikro işlemlerin sürecinde etkili olmak için tasarlanan bir jeton olan HotFuel ile ödeme yapılmaktadır. HoloFuel’in tasarımı sonucunda Hot ağının milyarlarca eşzamanlı olarak yapılan işlemi işlemesine izin vermesi beklenerek projenin iş planı, uygulama barındırma üzerindeki amaçlanan etkisini sırasıyla taksi ve otel endüstrilerindeki Uber ve Airbnb ile karşılaştıran bir P2P ekosistemi oluşturmaya odaklanmaktadır.

Dolaşımda Kaç Hot Sikkesi Var?

2018 yılının Mart ayından bu yana Nisan’da bir “ilk topluluk teklifi” düzenleyerek sonunda 133,2 milyar HOT (% 75) halka açık satış ve 44,4 milyar HOT (% 25) ayrılmış olmak üzere, talep tarafından belirlenen bir süreçle 177,6 milyar HOT basımı gerçekleştirdi. Takım jetonları tarafından hak kazanma veya kilitlenme dönemlerine tabi tutulmadan HoloFuel başlatıldığında, HOT tokenleri HoloFuel tokenleri için bire bir oranında takas edilebilen Ocak 2019 yılında Hot belirterek takas HOT yerine HoloFuel sahiplerine likidite sağlamak için bir rezerv para birimi olarak tutulacağı belirtildi.

HoloFuel edecek hiçbir bilgisi tedarik sınırı olmadan aksine yönelik dinamik olacak ve kullanıcıların negatif bakiyelere sahip olmasına izin veren bir kredi sistemi içerecek şekilde tasarlanmıştır. Oluşan arz ve talebe göre ve negatif ayrıca pozitif bakiyeleri olan kullanıcılar arasındaki ilişkiler değiştikçe, algoritmik olarak kontrol sağlanarak, daralmalar ve genişlemeler takip edilecektir. Hot, bunun, token fiyatlarının vahşi, spekülatif fiyat dalgalanmalarına maruz kalmak yerine, an be an nispeten sabit kalmasına neden olmayı amaçlamaktadır.

Holo Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Holo Ağı Nasıl Güvende Tutulur?
Holo Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Hot ağı, merkezi internet aracılığı ile geleneksel blockchain teknolojilerine dayanmadan Holochain arasında bir köprü görevi görmesi nedeniyle, ağlarını güvence altına almak için küresel fikir birliğine güvenmeden hareket eder. Böyle bir süreç yerine her DApp kendi doğrulama kuralları içerisinde kriptografik olarak imzalanmış kayıtları depolayabileceği yerel bir hash zincirine sahiptir.

Veriler birden çok düğüm üzerinden iletim sağladığında rastgele eşler doğrulayıcı görevi görür, verileri alır ve doğru kuralları izlediğini doğrular sonucunda ise doğrulayıcılardan, birbirleri arasında iyi verileri paylaşma kısmı ve kötü veriler konusunda uyarma sonucu ya da kötü etkenleri kara listeye eklemek için bir dedikodu protokolü kullanımı sağlanır. Geliştirme bölümündeki çalışanlara göre Hot, herhangi bir işletme için çok fazla güç vermenin getirdiği riskleri azaltmada olabildiğince merkezi olmayan bir şekilde tasarlanarak ana bilgisayarlar ve uygulamalar arasındaki bağlantı uçtan uca şifrelenme yöntemiyle Hot, küresel olarak dağıtılmış bir sunucu ağı kullanımı yapılmıştır.

Hot Nereden Satın Alabilirsiniz?

Hot, diğer seçenekler arasında Binance , Bitrue , ProBit Exchange ve MXC.COM gibi kripto para borsalarında satın alımı gerçekleştirilebilir. ABD doları ve euro gibi itibari para birimleri bu durumda Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi kripto para birimleri ya da stabilcoin Tether (USDT) gibi spot piyasalarda işlem görebilme imkanına sahiptir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir