Honduras İlk Kripto ATM Kuruldu!

Honduras İlk Kripto ATM Kuruldu!

Haberler
Ağustos 28, 2021 tarafından Esra Yılmaz
85
Güney Amerika’da kripto varlıklara olan ilgi artarken Honduras’ta önemli bir gelişme meydana geldi. Honduras’ta ilk kripto ATM kurulduğu haberi kripto paralarla ilgili önemli bir aşamaya işaret ediyor.
Honduras İlk Kripto ATM Kuruldu!

Güney Amerika’da kripto varlıklara olan ilgi günden güne artarken Honduras’tan önemli bir haber geldi. Honduras’ta kurulduğunu gösteren gelişme sonucu kripto para takipçileri de heyecanlandı.

Güney Amerika’da gittikçe artan kripto para ilgisinin yanında Honduras’ta ilk kripto ATM gelişmesinin ayrıntıları haberimizde yer alıyor…

Honduras’ta İlk Kripto ATM

Honduras’ta İlk Kripto ATM
Honduras’ta İlk Kripto ATM

Kaynağı Reuters olan habere göre Honduras’ta ilk kripto ATM Honduraslı firma TGU Consulting Group tarafından başkent Tegucigalpa’da kuruldu.

ATM aracılığı ile kullanıcılar lempira olarak bilinen yerel para birimi ile hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) alabilme imkanına sahip bulunuyor.

Kullanıcıların kripto ATM’lerden faydalanabilmesi için resmi kimliklerini taratıp telefon numarası gibi bilgilerini vermesi gerekiyor.

Güney Amerika’da Kripto İlgisi

Güney Amerika’da kripto varlıkların kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Honduras’ın da El Salvador’u takip ederek gündeme sık geldiği görülüyor.

El Salvador Meclisi’nde de Bitcoin resmi para birimi olarak kabul edilmiş ve gündemi sarsmıştı. Güney Amerika ülkelerinin kripto paralara olan ilgisini, ekonomilerindeki kırılganlıktan kripto paralar üzerinden bir çıkış yolu bulmaya çalışmaları olarak yorumlayanlar da bulunuyor.

Güney Amerika ülkelerindeki kripto para ilgisinin ekonomileri üzerine nasıl yansıyacağı ise ileriki günlerde belli olacak. Bu ilginin yansıması olumlu olur ise ekonomide kripto paraların tartışmasının farklı bir boyut kazanacağı da görülüyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle