Bitcoin Ajandası

Honduras’ta Flaş Gelişme: Bitcoin Vadisi Kurulacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Honduras’ta Flaş Gelişme: Bitcoin Vadisi Kurulacak!

Honduras’ta Flaş Gelişme: Bitcoin Vadisi Kurulacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

El Salvador’a yakın bir konumda yer alan Orta Amerika ülkesi Honduras’ta yeni bir heyecan yaşanıyor. Elde edilen bilgilere göre ülkenin turistik kenti olan Santa Lucia’da Bitcoin Vadisi oluşturulacak.

Konuyla alakalı olarak yabancı basından elde edilen bilgilere göre, kasabada geçimini sağlayan büyük ve küçük işletme sahipleri daha çok turistin ziyaretini sağlayabilmek adına Bitcoin’in bir ödeme yöntemi haline getirilmesini sağlayacak. Kentin en önemli geçim kaynaklarından olan Los Robles alışveriş merkezinin yönetici Cesar Andino konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Andino açıklamalarında gerçekleştirilen bu hamlenin daha çok fırsat oluşturacağını, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmak isteyenlerin kenti daha sık ziyaret edeceğini dile getirdi.

Bitcoin Vadisi Projesinin Benimsenmesi Sağlanacak

Bitcoin Vadisi Projesinin Benimsenmesi Sağlanacak
Bitcoin Vadisi Projesinin Benimsenmesi Sağlanacak

Bitcoin Vadisi adı verilen bu projenin ilk aşamada 60 işletmenin BTC ile alakalı eğitim almasını, ürün ya da hizmetlerde kripto parayla ödeme kabul etmesini ve bu türden uygulamaları daha fazla işletmenin benimsemesini sağlaması bekleniyor.

Söz konusu bu projenin arkasındaki isimler Blockchain Honduras organizasyonu, Honduras Teknoloji Üniversitesi, Guetemalalı kripto borsası konsorsiyumu Coincaex ve Santa Lucia belediyesi olarak biliniyor.

2021 yılında Bitcoin’i resmi para birimi haline getiren El Salvador’un bu hamle sayesinde turizm sektörüne büyük ölçüde katkı sağladığı bilinen bir gerçek. Ülkede bu sayede turizmden elde edilen gelir yüzde 30 oranında artış gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir