Bitcoin Ajandası

Hong Kong, Kripto Ticaret Merkezi Olmayı Hedefliyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hong Kong, Kripto Ticaret Merkezi Olmayı Hedefliyor: Hedefine Adım Adım İlerliyor!

Hong Kong, Kripto Ticaret Merkezi Olmayı Hedefliyor: Hedefine Adım Adım İlerliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Hong Kong, kripto para endüstrisinde daha fazla söz hakkı elde edebilmek adına kripto ticaret merkezi olmayı hedefliyor. Yaşanan son gelişmelere göre ülkede bu yönde önemli bir adım atıldı.

Kripto para endüstrisi 2023 yılına son derece hızlı bir giriş yaptı. 2022 yılında ortaya çıkan FTX ve Terra krizlerinin açtığı yaralar sarılmaya çalışılırken, düzenleyicilerin sektörde oluşturduğu baskılar da önemli ölçüde artış gösterdi. Ağırlıklı olarak ABD’li düzenleyiciler, kripto varlıkların hızlı bir şekilde regüle edilmesi için fazla mesai yapıyor. Bütün bu süreçlerin ortasında Hong Kong, kripto para piyasalarında dikkat çekici bir merkez olmak için kripto ticaretiyle alakalı kritik bir adım attı.

Hong Kong, Kripto Ticaret Merkezi için Adımlarını Sağlamlaştırıyor

Hong Kong, Kripto Ticaret Merkezi için Adımlarını Sağlamlaştırıyor
Hong Kong, Kripto Ticaret Merkezi için Adımlarını Sağlamlaştırıyor

Hong Kong kripto para düzenleyicisi, bir istişare raporu yayımlayarak bireysel yatırımcıların kripto ticaretiyle alakalı önemli bir adım attı.

Söz konusu rapora göre bireysel yatırımcılar, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun lisans verdiği kripto para borsalarında, gerekli tedbirler ve koşullar doğrultusunda daha kripto para birimleriyle işlem gerçekleştirilebilecek.

Hong Kong’un bu istişaresi 31 Mart 2023 tarihinde son bulacak. İstişarenin en önemli amacı, 1 Haziran itibariyle borsalar açısından yeni lisanslama olarak perakende ticaretine olanak sağlamak olacak. Konuya hakim olan bir yetkili, piyasa değeri en büyük olan iki varlık Bitcoin ve Ethereum’un Hong Kong piyasalarında listelenmesinin muhtemel olacağını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir