Bitcoin Ajandası

Horowitz’den Web 3.0 Düzenlemeleri Hakkında Hükümetlere İpuçları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Horowitz’den Web 3.0 Düzenlemeleri Hakkında Hükümetlere İpuçları

Horowitz’den Web 3.0 Düzenlemeleri Hakkında Hükümetlere İpuçları

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Andreessen Horowitz Web 3.0 düzenlemeleri konusuyla ilgili daha iyi bir internetin nasıl kurulacağı ve Web 3.0’ün geleceğini kapsayan belge yayımladı.

Andreessen Horowitz, Web 3.0 düzenlemeleri konusunda hükümet, işletme ve sivil toplum kuruluşlarını kapsayan çok paydaşlı bir girişim önerisinde bulunuyor.

Web 3.0 Düzenlemeleri Nasıl Olmalı?

Web 3.0 Düzenlemeleri Nasıl Olmalı?
Web 3.0 Düzenlemeleri Nasıl Olmalı?

Andreessen Horowitz, stablecoinlerin iyi düzenlenerek finans sistemini iyileştirmekte çalışmaya başlamasının iyi olacağını vurguluyor. Raporda konuyla ilgili şu ifadelere verildi:

“Merkeziyeti olmayan finans teknolojiler her gün yüz milyarlarca işlem hacmini yönetiyor ve anlık, küresel, sürekli çalışan finans yapısı için iyi bir yol olduğu konusunda kuvetli dayanaklar sunuyor. Stablecoinler, bu finans yeniliğinin üzerinde gerçekleştiği temel bir yapı taşı konumundadır.”

Andreessen, daha şeffaf vergi kodları ve Web 3.0 teknolojilerine çeşitlilik tanıyan hedefli düzenleyici rejimler hakkında ülkeler arası iş birliğinin önemine dikkat çekiyor.

Dijitale Aynı Davranış Tek Bir Yasal Rejim Gibi

Şirket, bütün dijital varlıklara aynı şekilde davranmanın, hisse senetleri, gayrimenkul, arabalar, sanat eserleri, saatler ve ticaret kartlar için bir tek yasal rejime sahip olmaya benzediğini öne sürüyor.

Bu belgenin, kripto sektörünün önde gelen oyuncularınca ABD’deki düzenlemelere dair atılmış olan son adımı temsil ettiğini söylemek mümkün. Öncesinde, Binance ve FTX gibi öne çıkan kripto varlık alım satım platformları da kripto varlıkların düzenlenmesiyle ilgili önerilerini paylaşmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir