Bitcoin Ajandası

Hoskinson Cardano’nun Delist Edilmesiyle İlgili Konuştu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hoskinson Cardano’nun Delist Edilmesiyle İlgili Konuştu!

Hoskinson Cardano’nun Delist Edilmesiyle İlgili Konuştu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD merkezli kullanıcılar, borsada yer alan ADA ve TRX bakiyelerini kullanmak üzere devam edebileceklerini belirtti. Ayrıca pozisyonlardan istedikleri zaman kapatabilecekleri, yani ADA ve/veya TRX varlıklarını USD karşılığında satış yapabilecekler. Cardano’nun delist edilmesi de gündemde yer aldı.

ABD merkezinde işlem devam ettiren kullanıcılar, bu iki varlık için stake desteğinden 31 Aralık 2021’de sona ereceğinden, ADA ve TRX için stake ödüllerinden de yararlanma sağlanamayacak ve nihai ödüller ise (USD olarak) 15 Ocak 2022’de ödenecek. Hoskinson Cardano’nun delist edilmesiyle ilgili konuştu.

Hoskinson’dan Delist Edilme ile İlgili Açıklama Geldi!

Hoskinson’dan Delist Edilme ile İlgili Açıklama Geldi!
Hoskinson’dan Delist Edilme ile İlgili Açıklama Geldi!

Açıklamaların durumuna göre ABD merkezli kullanıcılar tarafından 26 Aralık 2021’den itibaren yeni ADA veya TRX pozisyonları açılma durumunu göremeyecek.

eToro’nun bu beklenmedik hareketi, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un videoyla yanıt vermesine neden oldu. Hoskinson, ne Cardano Vakfı ne de IOHK ile ADA hakkında herhangi bir finansal düzenleyici tarafından temasa geçilmediğini söyledi.

Düzenleyici Netlik Eksikliğinin Bir Sonucu

Hoskinson’a göre eToro üzerinden gelen hareketi, kripto varlıklar konusuyla ilgili düzenleyici netlik eksikliğinin bir sonucu ve eToro’nun bu eylemi yapmak zorunda olduğunu düşünmesi talihsizlik olarak gerçekleşti. Hoskinson ayrıca eToro platformunun yanı sıra ADA’yı delist etmesi gibi nedenlerden dolayı aşağıdaki belirtilen likiditelerin üzerinde anlamlı bir etkisi olmayacağını dile getirdi:

  • ADA, piyasadaki en likit kripto varlıklardan biridir;
  • eToro, çok büyük miktarda ADA işlem hacmini idare etmiyordu,
  • Geçen Perşembe Avrupa’nın en büyük kripto borsalarından biri olan Bitstamp, ADA’yı listelemeye hazırlandığını duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir