Bitcoin Ajandası

HTC, Metaverse Telefon Projesini için Tarih Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. HTC, Metaverse Telefon Projesini için Tarih Verdi!

HTC, Metaverse Telefon Projesini için Tarih Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Akıllı telefon HTC, yapmış olduğu bir açıklamasında metaverse telefon projesi için tarih verdi. Böylelikle rtırılmış sanal gerçeklik uygulamalarını temel alacak olan bu projeyi resmen doğrulamış oldu.

Metaverse Telefon Piyasalarda Yerini Almaya Hazır

Metaverse Telefon Piyasalarda Yerini Almaya Hazır
Metaverse Telefon Piyasalarda Yerini Almaya Hazır

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, konuyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında artırılmış sanal gerçeklik uygulamaları üzerine geliştirilen bir metaverse telefon projesini hayata geçirmeyi planladığını doğruladı. Tedarik zincirinden kaynaklı olarak daha önce telefonun çıkışı ileri bir tarihe ertelenmiş, kesin bir bilgi verilmemişti. Şimdilerdeyse şirket en nihayetinde merakla beklenen telefonu piyasaya sürmeye hazır gibi görünüyor.

Şirket yetkilileri Twitter ve Facebook üzerinden yayınladığı bir görselle projenin çıkış tarihi için ipucu verdi. Viverse markasıyla bir bütün haline getirilen “Geleceğe Giriş Yap” etkinliğini paylaşan HTC, tarih olarak 28 Haziran’a işaret etti.    

Lansman için Resmi Bir Açıklama Yok

Her ne kadar resmi bir açıklama gibi görünse de HTC bu etkinliğin metaverse telefon için bir lansman etkinliği olduğu hakkında net bir bilgi vermedi. Buna karşın yayınlanan görsel akıllı bir cep telefonuna atıfta bulunuyor.

Diğer yandan elde edilen bilgilere göre Viverse markasıyla beraber bir bütün haline getirilen bu cihazda Vive VR ve AR uygulamalarına da yer verilecek. Bu sebeple Google ve Samsung’un mobil VR çalışmalarını sonlandıracağını düşünen birçok tüketici 28 Haziran’da durumu tekrar gözden geçirebilir.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir