Bitcoin Ajandası

Huobi Stabilcoin’i Sert Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Huobi Stabilcoin’i Sert Düştü!

Huobi Stabilcoin’i Sert Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünyaca ünlü kripto para borsası Huobi Global’in stabilcoin’i HUSD sert bir düşüş sergiledi. Elde edilen bilgilere göre Huobi stabilcoin’i delist edilmesiyle beraber yüzde 72 değer kaybetti.

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler sabit paralar üzerindeki olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. İlk olarak Terra ile başlayan krizin ardından Terra USD’nin çökmesi, çeşitli yaptırımlara ve düzenlemelere işaret etti. Kripto yatırımcıları sabit paralarla alakalı güvenini kaybetmeye başladı. Yaşanan tüm bu gelişmelerle beraber sabit paralar kan kaybederken, özellikle de Huobi stabilcoin’i HUSD pek çok kez sabitlenen değeri 1 dolardan çıktı. Dünyaca ünlü borsa, bu sebeple 28 Ekim’den itibaren HUSD’u delist ettiğini açıkladı.

Huobi Stabilcoin’i de Çöken Sabit Paralardan Biri Oldu

Huobi Stabilcoin’i de Çöken Sabit Paralardan Biri Oldu
Huobi Stabilcoin’i de Çöken Sabit Paralardan Biri Oldu

Dünya çapında son derece popüler olan kripto para borsası Huobi Global, sabit para birimi HUSD’u borsa listesinden çıkarmasının ardından ciddi bir tepkiyle karşılaştı. Konuyla alakalı olarak Huobi yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, yatırımcılar sahip oldukları HUSD’ları USDT ile değiştirme şansına sahip olacak.

Stable Universal’ın ihraç ettiği HUSD, 2022 yılının başından bu yana peg olma konusunda çeşitli problemler yaşıyor. Bu durum, sabit para yatırımcılarının güvenini büyük ölçüde sarsarken, sonuç olarak Huobi Global borsasını da harekete geçirerek HUSD’u delist etmesine neden oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir