Bitcoin Ajandası

Hxro Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Hxro Nedir?

Hxro Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Hxro coin, merkeziyeti olmayan, Ethereum alt yapısı üzerine inşa edilmiş değişik oranlara dayanan kripto para ticareti yapılan Hxro borsasının yerel kripto para birimi ve ödeme aracı olarak bilinir.

Kripto para üzerine yazılan yazılara bir yatırım tavsiyesi olarak değil bilgilendirme olarak bakıldığında daha sağlıklı sonuçlar ile karşılaşılabilir. Kripto yatırımcılarının bunu dikkate alacağını düşünerek üzerine ayrıntılı bilgilerin yer aldığı yazımıza devam edelim…

Hxro Nedir? Hxro Coin Yorumu ve Geleceği

Hxro Nedir? Hxro Coin Yorumu ve Geleceği
Hxro Nedir? Hxro Coin Yorumu ve Geleceği

2019 senesinde ortaya çıkmasına karşın hedef ve vizyon konusunda net bir bilgi yansıtılması söz konusu değil. Başlangıçtan bu yana devam eden süreç içinde market verilerinin yükseliş seyrinde olduğu görülüyor. Bu tür kripto paraların geçtiğimiz dönemde ABD’de yasaklandığı biliniyor. Tahmine dayalı olarak kazanç ve kayıp durumu oluşması nedeni ile sağlıklı bir işleyiş ortaya çıkmıyor.

Bilinen geleneksel borsaların çalışma prensibinden farklı çalışması ile öne çıkıyor. Örneğin; Bitcoin hangi zaman aralığında şu kadar fiyata ulaşır? gibi bir sorunun sonrasında verilen cevaba göre oranlar elde ederek bir tahmin olanağı sunumu söz konusudur. Kendine ait bulunan ve kullanıcılara yatırım yapma zemini sağlıyor.

İlk başta oyun olarak başlayıp sonrasında bu platformu blockchain altyapısı ile bütünleştiren ve şu an için token olarak varlığını sürdürüyor. Sahip bulunan arzın büyük bir çoğunluğu da dolaşıma açılmamış olarak görünüyor.

Geleceği için bir tespit yapmamız gerekir ise platformun bir borsa olarak hizmet vermesi söz konusu. Sosyal medya hesaplarının da aktif olarak göründüğü Hxro tokenın geleceği ile ilgili köşeli ve net cümleler kurmak kolay değil.

Belirli bir hedef ve vizyonunun tam olarak bulunmaması, gelecek konusunda yorum yapmaya da engel oluyor. Grafikleri incelendiğinde üzerine ciddi bir çalışma yapıldığı, platformun piyasada yapıcı bir konumda yer almayı önemsediği görülüyor.

Resmi Bilgiler ve İnceleme

Kuruluşu kendine ait olan resmi medium hesabı üzerinde yaptığı açıklamada ticaret yapanların pazar ile etkileşimini sağlayan alternatif bir kripto değişim platformu olduğu belirtilerek 2020 yılının başlarından itibaren MVP’sinin piyasaya sürülmesi sonrasında platformun dünyada 180 ülkede 85.000’den fazla kayıtlı kullanıcı başarısına ulaştığı ve 200.000.000’den fazla işlemi yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Bu açıklamalara ek olarak borsa platformunun özellikleri konusunda şunlar belirtilmiş:

 • Grafik paketlerinde yenilik ve karar destek araçları ile pratik kullanım,
 • MoonRekt dijital ürün yelpazesi içinde daha hızlı ürün ve zaman çerçeve tercihi,
 • Kullanıcının aynı anda birden çok ürün konusunda birçok tercihte bulunmasına olanak tanıyan Order Manager,
 • Platform içine uyarlanacak bir Trollbox,
 • Platform içinde haber, analiz ve eğitim portalı olarak hizmet verecek Hxro Labs,
 • Yükseltilerek iyileştirilmiş ve ortaklığı ve portalı.

Hxro Coin Teknik Bilgiler

Hxro Coin Teknik Bilgiler
Hxro Coin Teknik Bilgiler

Ethereum altyapısını kullanan ve henüz sertifa sahibi olmayan bir platform özelliği taşır. Kontratı Ethereum akıllı sözleşmesi üzerine dayanır.

Kurucu Dan Gunsberg olarak geçer ve kurucu ortağı Rob Levy’dir.

Yatırımcı ile tanışması 2019 yılında olmuştur. Toplam arzı 1 milyar adettir. Maksimum arzı ise belirsizdir. Dolaşımda bulunan miktar henüz tamamlanmamış durumdadır.

Hxro kurucu üyeleri, erken yatırımcılar ve melekler, token yatırımları konusunda 4 yıl süresince sözleşme yolu ile kilitleme durumunu kabul etmişlerdir.

2019 yılı haziran ayından itibaren geçerli olmak kaydı ile sözleşmeye bağlı bir şekilde kilitlenen toplam jeton miktarı 470.062.484 HXRO’dur.

Reklam Visors öncesinde tohum yatırımcılar ve diğer ekip üyeleri sözleşmeye 123.600.000 HXRO kadar bir kilitleme kararına vardılar. Belirlenen jetonlar 2 yıl süresince (2021 yılı sonuna kadar) kilitli olarak tutulacak ve 3 ve 4. yıllarda 8 adet olarak 3 ayda bir dağıtımı gerçekleştirilecek.

Hxro Coin Hangi Borsalarda Bulunur ve Nasıl Alınır?

Bir borsaya ait alt coin olan Hxro token temin etmek için birçok yol bulunmaktadır. Bunlar içinde en yüksek alım satım hacmi Bittrex borsası üzerinde görülür. İkinci en yüksek alım satım hacmi ile FTX borsasından da temini gerçekleşir. Hxro token sahibi olmak için Uniswap ve Sushiswap kullanımı da yapılabilir.

Şu an için yerli borsalar üzerinde listelenmedi.

Üzerine incelememizin sonuna gelirken verdiğimiz bilgilerin bir yatırım tavsiyesi niteliği barındırmadığını belirtmeyi faydalı buluyoruz. Kripto yatırımcılarının kripto para alışverişine girişimden önce ciddi bir teknik bilgi ve pazar araştırması yapması gerektiğini hatırlatmayı görev biliyoruz.

Pek çok kripto varlığın bulunduğu kripto sektöründe yatırım için hangi kriptonun daha ideal olduğu konusu, yatırımcının ince ayrıntıları dikkatle izleyerek yola çıkması ve izlediği stratejiler ile belirlenecektir. Kripto yazılarına tavsiyeden daha çok bilgi almak amacı ile yaklaşılması daha sağlıklı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir