Bitcoin Ajandası

Icrypex'e Nasıl Üye Olunur? Icrypex'te Yapılabilecek İşlemler
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Icrypex’e Nasıl Üye Olunur? Icrypex’te Yapılabilecek İşlemler

Icrypex’e Nasıl Üye Olunur? Icrypex’te Yapılabilecek İşlemler

Fersah Yılmaz Fersah Yılmaz -
14 0

Dijital para olarak da isimlendirilen kripto paralar, ülke ekonomilerinde meydana gelen krizler neticesinde, farklı bir yatırım aracı arayan kişiler için oldukça avantajlı varlıklardır. Bir ekonomik kriz neticesinde geliştirilerek piyasaya sunulan ilk kripto para olan bitcoin, çok kısa bir sürede, geniş bir kitleye yayılmış ve hedeflenen başarıyı yakalamıştır. Bunun yanında birçok banka ve ülke yönetimleri tarafından da kabul görmüş ve desteklenmiştir. Bitcoinin kısa zamanda yakaladığı bu ivme, birçok yeni kripto paranın geliştirilmesine yol açmıştır. Bu kripto paralardan bazıları istenilen başarıya ulaşmışken, bazıları da piyasadaki varlığını devam ettirememiştir.

[powerkit_toc title=”Bu içerikte neler var?” depth=”2″ min_count=”2″ min_characters=”1000″]

Bu gelişmelerin neticesinde, kripto paralar ile işlem yapabilmek için gerçek paralarda da olduğu gibi borsa ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda da birçok farklı kripto para borsası platformu geliştirilmiştir. Kripto paralar, temelde aynı amaca sahip olsalar da; değerleri, etkilendikleri unsurlar ve işlem fonksiyonları olarak farklılık gösterebilmektedir. Kripto para borsası platformları da aynı bu şekilde, temelde aynı amaca hizmet etse de kendi içinde farklı özellikler barındırabilmektedir.

Örneğin, her kripto para borsası platformu, her kripto para ile işleme izin vermeyebilmektedir. Bunun yanında, bu borsa platformlarının sunduğu imkanlar, işlemler için aldıkları komisyonlar ve sunulan güvenlik hizmetleri farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak güvenlik hizmetleri ön planda tutularak bir araştırma yapılmalı ve buna göre bir borsa platformu seçimi yapılmalıdır. Aksi halde, güvenlik açığı olan platformlarda kötüye kullanımların söz konusu olduğu durumlar meydana gelebilmektedir.

Icrypex, para ve döviz piyasaları, sabit gelir ve diğer tüm finans işlemlerinde profesyonel bir birikime sahip bir kripto para borsası platformudur. Diğer kripto para borsası platformlarından farklı olarak, Ripple, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların kullanımında, bu kripto paralar kendi çekirdeklerinde cüzdan oluşturmaktadır. Yani kullanıcılar, bu platform aracılığı ile bir işlem yaptıklarında, gerçekleştirilen işlemler Icrypex’te anlık olarak blok zincir sistemine yansımaktadır. Bu sayede, kullanıcılar Ripple, Bitcoin, Ethereum satın almış olmaktadır.

Ayrıca, kullanıcılar istedikleri zaman kendilerine özel, private key olarak isimlendirilen anahtar ile sahip oldukları kripto paralarını, istedikleri anda herhangi bir onay almaksızın istedikleri yere taşıma imkanı kazanmış olmaktadırlar. Diğer birçok kripto para borsası platformunda da olduğu gibi, Icrypex’de de çok katmanlı bir güvenlik seviyesi olan iki aşamalı 2FA ya da SMS ile doğrulama sistemi mevcuttur.

Icrypex’in Hizmet Politikası

Her kripto para borsası platformunun kullanıcılara sunduğu çeşitli hizmetler mevcuttur. Bu hizmetler, borsa platformunda göre farklılık gösterebilmektedir. Icrypex, bu hizmetler kapsamında kendisine bir vizyon belirlemiş bir kripto para borsası platformudur. Hizmet politikası ile hedeflenenler de şu şekilde sıralanabilir;

 • Ürün geliştirmede yenilikleri takip etmek ve yenilikçi olmak.
 • Kripto para piyasasında, kullanıcılara hızlı ve güvenilir hizmet sunmak.
 • Sonuç odaklı çalışmak ve desteklerini bu yönde vermek.
 • Araştırmaya dayalı stratejiler oluşturmak.
 • Teknolojiyi takip ederek buna uygun olarak sistemi entegre etmek.
 • Kullanıcıların memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak.
 • Bilgi güvenliği ve müşteri memnuniyeti konusunda, Türkiye Standartları Enstitüsünün standartlarını yakalamak ve bunu daha öteye taşımak.

Icrypex’e Üyelik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Icrypex’e üye olabilmek için öncelikli olarak, Icrypex internet sitesine girmek gerekmektedir. Ardından, ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan, yeni üyelik butonuna tıklanmalıdır. Bunun sonucunda kullanıcıların karşılarına gelecek olan sayfada, kayıt işlemi için bir takım bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanıcıların bu sayfaya, isim, soy isim, mail adresi ve kendileri tarafından belirleyecekleri şifrenin ardından, üyeliğin ilk adımı tamamlanmış olacaktır. Bu işlem neticesinde, kullanıcıların hesaplarının aktivasyonu için mail adreslerine bir onay maili gönderilmektedir. Maildeki butona tıklayarak, hesabın aktif edilmesi tamamlanmaktadır.

Icrypex İle Gerçekleştirilebilecek İşlemler Nelerdir?

Kripto para borsaları, kripto paralar ile işlem yapılmasına olanak sağlayan platformlardır. Icrpex, kullanıcılara, sahip oldukları kripto paralar ile alım, satım, ödeme ve takas işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır. Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğer birçok altcoin ile de işlem yapılabilmektedir. Borsa platformunun, kripto paralar ile alakalı limitlerine internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

Kullanıcılar, sahip oldukları kripto paraların alım veya satım değerini kendileri belirlemektedir. Bir kullanıcının satım emrinin, diğer kullanıcının alım emri ile eşleşmesi durumunda satış işlemi otomatik olarak gerçekleşmektedir. Ayrıca, kişilerin madencilik yaparak kripto para kazanması da söz konusudur. Yani, Icrypex, kullanıcılara madencilik işlemi için de imkân sağlamaktadır. Ayrıca gerçekleştirilen işlemler için komisyon oranları oldukça düşüktür.

Kripto Para Madenciliği Nedir?

Bilindiği gibi, kullanıcıların kripto para sahibi olması için, bir kripto para borsası platformunda yer almaları gerekmektedir. Bu borsa aracılığı ile kişiler kripto para satın alabilmektedir. Bunun yanı sıra, kripto para sahibi olmanın bir diğer yolu da madencilik işlemidir. Kripto para madenciliği, temel madencilik işlemine göre farklı bir uygulamadır. Her ikisinde de amaç kıymetli bir varlığı ortaya çıkarmak olsa da, uygulama yöntemi farklıdır. Kripto paraların dahil oldukları sistem, çeşitli matematiksel formüller ile şifrenmektedir. Kullanıcılar, bu matematiksel şifrelerin çözmeleri durumunda, kripto para ödülü kazanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir