İddialı Tahmin: Bitcoin O Fiyatın Altına Düşmeyecek

İddialı Tahmin: Bitcoin O Fiyatın Altına Düşmeyecek

Haberler
Mart 28, 2021 tarafından Esra Yılmaz
115
Popüler yatırım analisti, yapmış olduğu tahmin ile Bitcoin’in gerileme yaşasa dahi o fiyatın altına düşmeyeceğini ve fiyat bandının yukarılarda kalacağını iddia etti.
İddialı Tahmin Bitcoin O Fiyatın Altına Düşmeyecek

Yatırım analisti Robbie Liu, Bİtcoin’in geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüş sonrasında 60 bin dolardan 50 bin dolara kadar gerilemesine rağmen bireysel yatırımcıların Bitcoin’den hala vazgeçmediğini dile getirdi. Pazarda hala aktif olarak işlevsellik gösteren bireysel yatırımcılar, Bİtcoin’in bir sonraki fiyat bandın da yakından etkileyecek Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin de Haziran ayı itibariyle sona ereceğini belitti. Analiste göre, Bitcoin 60 bin dolara ulaşmak adına öncelikli olarak 55 bin dolardaki seviyesini sağlam bir destek ile birleştirmeli.

İddialı Tahmin Bitcoin O Fiyatın Altına Düşmeyecek
İddialı Tahmin Bitcoin O Fiyatın Altına Düşmeyecek

50 bin Doların Altına Düşmez

Robbie Liu, yapmış olduğu tahminlere göre Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesinde çok güçlü bir destek noktası oluşturduğunu ifade ederken bu seviyenin izlenmesi gerektiğini dile getirdi. Bitcoin’in yaşadığı 60 bin doları aşma noktasının bir kez daha yaşanabileceğini belirten Liu, buradan geri dönülse dahi 50 bin doların altına düşmeyeceğini ifade etti.

Opsiyonlar Sona Eriyor

Haziran ayında sona erecek olan Bitcoin opsiyonları ile ilgili de konuşan Liu, 6 milyar dolarlık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin ardından BTC’nin ticaretini özerk bir şekilde sürdüreceğini belirtiyor. Bu nedenle de Bitcoin’in artık yoluna daha bağımsız bir şekilde fiyatlanarak devam edeceği Liu tarafından vurgulanıyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle