Bitcoin Ajandası

İflas Eden Babel Finance’den Yeni Kripto Para Projesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İflas Eden Babel Finance’den Yeni Kripto Para Projesi!

İflas Eden Babel Finance’den Yeni Kripto Para Projesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Hatırlanacağı üzere Babel Finance, Terra LUNA’nın çöküşünden sonra müşteri fonlarını koruyamayan ve milyonlarda dolarlık kayıpla beraber para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. İflas bayrağını çeken şirket, şimdilerde “kurtarma coin’i” niteliğinde yeni bir kripto para projesiyle gündeme geldi. Bu projeden elde edilecek olan gelirle borçlarını ödemeyi hedefleyen şirket, Bitcoin ve Ethereum destekli olan bu varlığa “HOPE” yani “Umut” adını verecek.

Tüm Umutlar Yeni Projeye Bağlandı

Tüm Umutlar Yeni Projeye Bağlandı
Tüm Umutlar Yeni Projeye Bağlandı

Gerçekleştirdiği trade işlemleriyle 8 bin BTC ve 56 bin ETH kaybeden Babel Finance, 2022’nin yaz döneminde, krizin en çok patlat verdiği süreçte iflas bayrağını çekmişti. Aradan geçen sürecin ardından şirket, yeni bir kripto para projesiyle gündeme geldi. ABD medyasında yer alan haberlere göre şirkette şimdilerde tek yetkili isim olarak yer alan Yang Zhou, tüm umudunu yeni çıkarılacak olan bu kripto para birimine bağlıyor.

Babel Finance Bu Projeyle Tüm Borçlarını Ödeyecek

Söz konusu bu haberlere göre ilk aşamada Zhou tarafından Singapur Yüksek Mahkemesi’ne 6 aylık bir borç erteleme başvurusu gerçekleştirilecek. Bu plan dahilinde hak elde edildikten sonra merkezi olmayan bu yeni projeye start verilecek ve Babel Kurtarma Coin’leri piyasaya sürülecek. Bu varlıklardan elde edilecek olan gelirle de alacaklıların borçları ödenmiş olacak.

Elde edilen bilgilere göre yeni proje kapsamındaki bu sabit para, dolara olan dengesi Ethereum ve Bitcoin teminatlarıyla koruma altına alınacak. “Kurtarma coin’i” olarak ifade edilen varlığı resmi adı ise “HOPE” yani “Umut” olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir