Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madenciliği Hosting Firması İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madenciliği Hosting Firması İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!

Bitcoin Madenciliği Hosting Firması İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin madenciliği alanında faaliyet gösteren işletmeler için hosting hizmeti, Compute North şirketi, çeşitli sebeplerle kendi ülkesindeki ilgili mahkemeye bölüm 11 iflas, başka bir deyişle iflas koruma başvurusu gerçekleştirdi.

Compute North yöneticilerinden biri olan Kristyan Mjolsnes konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulunarak, şirketin çalışmalarını istikrara kavuşturmak ve geniş çaplı bir yeniden yapılanma süreci için önemli bir fırsat elde ettiklerini dile getirdi. Mjolnes bu açıklamalarında ayrıca, atılan bu gibi adımlar sayesinde müşterilerine ve ortaklarına hizmet vermeye devam edebileceklerini, ayrıca strateji hedeflerine ulaşabilmek adına gerekli yatırımların yapılabileceğini ekledi.

Yeniden Yapılanma için İflas Koruma Başvurusu Gerçekleştirdi

Yeniden Yapılanma için İflas Koruma Başvurusu Gerçekleştirdi
Yeniden Yapılanma için İflas Koruma Başvurusu Gerçekleştirdi

Gerçekleştirilen iflas koruma başvurusunda, şirketin tahmini borçlarının ve borçlarının 100 milyonla 500 milyon dolar arasında olduğu ifade edildi.

Madencilik hosting şirketi Compute North, yeni Bitcoin madenciliği veri merkezi kurabilmek adına 2022 yılının ilk aylarında belli bir miktar fon toplamıştı. Elde edilen bilgilere göre toplanan fon miktarı 385 milyon dolar civarındaydı. Üstelik yatırımcılar arasında dünyanın en önemli enerji şirketleri arasında yer alan National Grid’in de girişim kolu vardı. Şirket, elde ettiği bu finansla Kuzey Karolina, Nebraska ve Teksas gibi bölgelerde yeni barındırma tesisleri açma planları kuruyordu.

Diğer yandan Compute Norht’a yatırım yapan şirketlerden bir diğeri, geçtiğimiz aylarda 42 megavat değerinde hosting anlaşmasına imza atan Marathon olarak dikkat çekiyor. Üstelik aynı dönemde şirkete yatırım yapan pek çok büyük BTC madencilik şirketleri de yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir