Bitcoin Ajandası

ABD Hazine Bakanı İki Coin Hakkında Gizli Toplantıda Konuştu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Hazine Bakanı İki Coin Hakkında Gizli Toplantıda Konuştu!

ABD Hazine Bakanı İki Coin Hakkında Gizli Toplantıda Konuştu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

ABD Hazine Bakanı, konsey altında yapılan gizli bir toplantıda Hazine Bakanı Janet Yellen Mali Piyasalar Çalışma ile analizlere yönelik konuşmalarda iki coin hakkında endişeli konuşmalar gerçekleşti.

Facebook, belirli olan birkaç şirketler arasında ve kar amacı bulunmayan kuruluşlarda oluşan grupta yaratılmada iki coin üzerinden Diem ve en büyük olan steblecoin olan Tether(USDT), mercek altında kalarak endişe yarattığı için gizli toplantılarda da dile getirilme noktasına kadar geldi. Grup üzerinde Tether’a (USDT) göre yapılan gözlemlerde de en büyük endişe tam olarak stablecoin’in yüklü miktarlarda rezerv olmamaya yönelik düşüncelerden kaynaklandı.

İki Coin Hakkında Önemli Süreç Ele Alındı!

İddialara bakıldığında katılımcılar arasında Tether’ı “düzenlenmemiş bir para piyasası yatırım fonuna” benzeterek düzenleyicilerde, stablecoin’lerin büyüklüğü olarak ve yasa dışında da işlemlerde kullanılmasından endişe duyuluyor. Facebook liderliği altında oluşan grupta meydana gelen Diem’e yönelik endişelerde ise “yaygın bir şekilde” benimsenen olasılıkta işaret ederek dile getirme işleniyor.

Stablecoin’ler, kripto para alanlarında karakteristik bir özellik ile oluşan volatiliteden etkilenmemesi için açıdan piyasada içerisinde oldukça yaygın ve popüler olmuştur. Para Birimi Denetçisi (OCC) Vekili Michael Hsu, düzenleyiciler için şirkette olan her bir tokenda bir dolar ile desteklenmeye dair sözünde yerine getirilme ya da getirilmemeye göre Tether’in ticari stokunu incelediklerini söyledi.

Tether Rezervine Yönelik Rapor Sunulmuştu!

Tether Rezervine Yönelik Rapor Sunulmuştu!
Tether Rezervine Yönelik Rapor Sunulmuştu!

Tether, 2021 yılında Mart ayı gibi basımı uygulanan USDT miktarında destekleme alınmıştı. Rezervlerine yönelik bir rapor yayınlanan Tether için şirketin rezervlerinin tamamen desteklendiğini açıklamıştı. Rapor üzerinden bağımsız muhasebecilerde Moore tarafından doğrulanma üzerine Moore raporu, Tether üzerinden de 31 Mart 2021 itibariyle 41 milyar dolarlık varlığı olduğunu sürekli yinelemişti. Bu durumda da Tether’ın çıkarım yapılan kripto paralar için tuttuğu rezervlerde verilen tokenlarda kullanmak için gereken miktarı aştığını da ekstra olarak belirtmişti.

İki coin içerisinde Tether için de 61 milyar dolar seyrinde piyasa değeriyle beraber açık ara en büyük stablecoin olarak yerini korurken Tether’ın sonrasında oluşan en büyük stablecoin USD Coin (USDC), 27 milyar dolarlık bir piyasa değer görüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir