Bitcoin Ajandası

İki Futbol Devinden Metaverse Ortaklığı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İki Futbol Devinden Metaverse Ortaklığı!

İki Futbol Devinden Metaverse Ortaklığı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

İspanyalı futbol kulüpleri Real Madrid ve FC Barcelona kripto para ve metaverse konusunda yeni bir projeyi hayata geçirmek üzere metaverse ortaklığına imza attı.

2021 yılında işlem hacmiyle rekor kıran metaverse ve NFT’ler, 2022 yılının ikinci çeyreklik döneminde işlem hacmi daralmasına karşın ilgi görmeye devam ediyor.  Dünya genelindeki kuruluşlar ünlüler ve markalar blok zinciri teknolojisiyle alakalı ürünler geliştirerek bu akıma ayak uyduruyor.

İki Dev İsim Metaverse Ortaklığı Kurdu

İki Dev İsim Metaverse Ortaklığı Kurdu
İki Dev İsim Metaverse Ortaklığı Kurdu

Konuyla alakalı olarak elde edilen bilgilere ve basında yer alan haberlere göre ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından Twitter hesabında her iki futbol kulübünün metaverse ortaklığı gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Üstelik bu ortaklık kapsamında futbol devleri ortak ticari marka başvurusu da gerçekleştirdi.

Mike Kondoudis Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında İspanya’nın en önemli futbol kulüpleri olan FC Barcelona ve Real Madrid’in kapsamlı bir ortaklık kurduğunu belirtti.

Metaverse ortaklığı kapsamında her iki takım sanal gerçeklik oyunları, sanal kıyafetler, ayakkabılar, şapkalar, kripto para işlem yönetim yazılımları ve bunun gibi daha pek çok farklı konu yer alıyor.

Ayrıca söz konusu olan futbol duayenleri her geçen gün hızlı bir büyüme kaydeden metaverse evrenine dahil olan ilk kulüpler değil. Geçtiğimiz ayın başında İngiltereli kulüp Cyrstal Palace de arması adına metaverse evrenine dahil olma kararı almıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir