Bitcoin Ajandası

İlk Metaverse Alışveriş Merkezi Meksika’da Kapılarını Aralıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İlk Metaverse Alışveriş Merkezi Meksika’da Kapılarını Aralıyor!

İlk Metaverse Alışveriş Merkezi Meksika’da Kapılarını Aralıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para birimlerinin büyük ölçüde ilgi gördüğü Meksika’da önemli bir projeye imza atıldı. İlk metaverse alışveriş merkezi Meksika’da açılacak olup, 80 farklı markayla hizmet verilecek.

Her geçen gün gelişme kaydeden ve artış gösteren kripto para birimleri Kuzey Amerika ülkesi Meksika’da büyük ölçüde ilgi görüyor. Meksika’da birçok insan enflasyonun artması ve kısıtlı kazanç olanakları sebebiyle kripto para birimlerine yöneliyor. Özellikle de sanal evren ve Web3 gibi alanlara yapılan yatırımlar her gün biraz daha artıyor. Birkaç ay öncesinde gerçekleşen Metaverse Mexico Bootcamp, ülkedeki birçok insanın yoğun ilgisiyle karşılandı. Üstelik bu etkinlikte Meksikalılara metaverse ile alakalı eğitim de verildi.

İlk Metaverse Alışveriş Merkezi: Island Shopping Mall

İlk Metaverse Alışveriş Merkezi: Island Shopping Mall
İlk Metaverse Alışveriş Merkezi: Island Shopping Mall

Meksika’nın gelişen metaverse ve kripto benimsenmesine yönelik girişimcilerden yeni bir hamle geldi. Ülkede bir girişimci Island Shopping Mall ismindeki yeni projesini duyurdu.

İlk metaverse alışveriş merkezi unvanına sahip olan Island Shopping Mall hizmet vermeye başladı. Kullanıcılar, Play Store ya da App Store üzerinden mobil uygulamayı indirme şansına sahip olurken, bu uygulama sayesinde diledikleri zaman alışveriş deneyimi elde edebilecekler.

Yeni projenin ilk aşamasında 80 farklı markayla hizmet verilecek. Lansman konusunda onay alan markalar arasında Victoria’s Secret, Pai Pai ve Momiji gibi markalar yer alıyor. Bununla beraber mağaza girişimcileri Puma, Adidas, Nike, Guess, Bershka, Levi ve Apple gibi markalarla da anlaşma sağlandığını açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir