Bitcoin Ajandası

İngiltere Kripto Varlık Düzenlemesinde Geri Vites Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İngiltere Kripto Varlık Düzenlemesinde Geri Vites Yaptı!

İngiltere Kripto Varlık Düzenlemesinde Geri Vites Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

İngiltere’de hükümet kişisel kripto para kullanımıyla alakalı bazı önemli yasal düzenlemeler üzerinde çalışmalar yürütüyordu. Elde edilen son bilgilere göre söz konusu bu kripto varlık düzenlemesinde geri adım atıldı.

İlk etapta taslak olarak düşünülen kripto düzenlemesinde bireylerin kişisel kripto para cüzdanlarında transfer işlemi gerçekleştirmek isteyen tüm kullanıcıların alıcı bilgilerini de girmesi istenecekti. İlk kez 2022 Temmuz ayında duyurulan bu düzenleme kapsamında kripto para birimleri adına belirlenecek finansal standartlarda bütün finansal hizmetlerle tutarlılık göz önünde bulunduruluyordu. Bununla beraber kara para aklama ve terör faaliyetleri için fon sağlanmasının önüne geçebilmeyi hedefleyen G20 Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartlarına işaret ederek göndericinin alıcının açık bir şekilde tespit edilmesi gerektiğine dikkat çekiliyordu.

Kripto Varlık Düzenlemesine Göre Alıcıların Bilgileri Verilecekti

Kripto Varlık Düzenlemesine Göre Alıcıların Bilgileri Verilecekti
Kripto Varlık Düzenlemesine Göre Alıcıların Bilgileri Verilecekti

Kripto düzenlemesine eklenmesi istenen maddeye göre 100 Euro altındaki transfer işlemleri için gerekli görülmezken, bu meblağın üzerindeki işlemler için göndericinin alıcı bilgilerini eksiksiz olarak girmesi gerekiyordu.

Düzenlemede söz konusu bu maddeyle alakalı geri adım atılırken, alınan yeni karara göre yüksek meblağlardaki transfer işlemleri için kripto borsaları gibi varlık hizmeti veren şirketler tarafından bu bilgiler sadece yasa dışı finansman bakımından yüksek risk teşkil eden işlemler için toplanacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir