Bitcoin Ajandası

O Ünlü İsim İnside Trading Suçlamalarını Reddetti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ünlü İsim İnside Trading Suçlamalarını Reddetti!

O Ünlü İsim İnside Trading Suçlamalarını Reddetti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Son zamanlarda zor bir süreçten geçen Coinbase’in eski ürün yöneticisi kendisine yöneltilen inside trading suçlamaları sebebiyle geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Ünlü yönetici söz konusu olan bu suçlamaları kesin bir dille reddetti.

Wahi, şirketin yürüttüğü operasyonlarıyla alakalı gizli bilgileri birinci dereceden akrabalarına ve ortağına ifşa etmeyle suçlandı.

Eski Yönetici İnside Trading’le Suçlanıyor

Eski Yönetici İnside Trading’le Suçlanıyor
Eski Yönetici İnside Trading’le Suçlanıyor

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Coinbase Global’in eski ürün yöneticisi Ishan Wahi, Manhattan Federal Mahkemesi’ne vermiş olduğu ifadesinde söz konusu olan iddiaları ve elektronik dolandırıcılıkla alakalı suçlamaları kabul etmedi.

Eski yönetici, ülkenin güvenlik güçleriyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendisine yöneltilen inside trading suçlamalarına maruz kaldı. Geçtiğimiz aylarda Hindistan’a hareket edecek olan bir uçakta yakalanarak tutuklandı.

Ortağı ve Kardeşi de Tutuklandı

İddialara göre Wahi ve yakınları, listelenecek olan yeni kripto varlıkları listelemenin öncesinde satın alıp sonrasında kazanç sağladılar. İddialara konu olan ekibin Haziran 2021 ve Nisan 2022 yılları arasında 1,5 milyon dolarlık kazanç sağladığı düşünülüyor.   

Wahi’nin bilgileri paylaştığı kardeşi Nikhil de onunla beraber tutuklanan isimler arasında yer aldı. Ortağı olan Ramani ise geçtiğimiz ayın sonralarına doğru serbest bırakıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir