Bitcoin Ajandası

İnstagram NFT Açıklaması O Altcoin’in Fiyatını Artırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İnstagram NFT Açıklaması O Altcoin’in Fiyatını Artırdı!

İnstagram NFT Açıklaması O Altcoin’in Fiyatını Artırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Meta’nın İnstagram NFT özelliğini pek çok farklı ülkede kullanıma sunacağını ve platformlara genişleteceğini açıklamasının ardından Flow (FLOW) fiyatı ciddi bir yükseliş gösterdi.

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarına sahip olan Meta, dün akşam saatlerinde İnstagram için kazandırılacak NFT özelliğiyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında bu yeni özelliği 100 farklı ülkede kullanıma sunacaklarını belirten Meta, ilk etapta Ethereum Polygon blok zincirlerini destekleyen bu özelliğe Flow ağının da dahil edildiğini ifade etti. Şirketin bu açıklamasının akabinde Flow fiyatı yüzde 35 civarında değer kazandı.

İnstagram NFT Özelliğinden İlk Faydayı Flow Gördü

İnstagram NFT Özelliğinden İlk Faydayı Flow Gördü
İnstagram NFT Özelliğinden İlk Faydayı Flow Gördü

Şirket, fotoğraf ve video paylaşım platformu olan İnstagram’da yakın bir zamanda NFT özelliğinin başlatılacağını açıklamasının ardından Flow fiyatı önemli ölçüde değer kazandı.

Henüz Beta sürecinde olan MetaMask, Rainbow ve Trust cüzdanlarında kullanılabilen yeni NFT özelliğinde şimdilerde Coinbase ve Dapper cüzdanları da kullanılabiliyor. Üstelik halihazırdaki blok zinciri ağları Polygon ve Ethereum’un yanı sıra Flow ağında da kullanıma sunuldu.

Flow fiyatı, İnstagram’ın NFT özelliğine dahil edilmesiyle beraber son 10 saatte yüzde 52,88 oranında değer kazandı. Böylelikle 2,60 dolara yükselen Flow fiyatı, duyuru sonrasında 2,84 dolara ulaşarak tarihinin en büyük rekorunu kırdı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir