Bitcoin Ajandası

İnterpol, Terraform Labs Kurucusu için Kırmızı Bülten Yayımladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İnterpol, Terraform Labs Kurucusu için Kırmızı Bülten Yayımladı!

İnterpol, Terraform Labs Kurucusu için Kırmızı Bülten Yayımladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Terraform Labs kurucusu Do Kwon hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten ilan edilerek tüm dünyada aranması talep edildi. Bu talebin neticesinde olumlu gelişmeler yaşanmaya başladı.

Terra’da yaşanan kriz ve çöküşün sorumlularından biri olan Terraform Labs kurucusu Do Kwon’la alakalı olarak Singapur polisi tarafından ülkede olmadığı doğrulanmıştı. Gerçekleştirilen bu doğrulamanın ardından Güney Kore’de yetkililer İnterpol’le iletişime geçti. İnterpol Do Kwon hakkında kırmızı bülten yayımlayarak dünya genelinde aranması talebinde bulundu. Elde edilen bilgilere göre yeni bir gelişme olarak İnterpol’ün bu talebine olumlu yönde yanıt geldi.

Terraform Labs Kurucusu Kırmızı Bültenle Aranıyor

Terraform Labs Kurucusu Kırmızı Bültenle Aranıyor
Terraform Labs Kurucusu Kırmızı Bültenle Aranıyor

Son zamanlarda yaşanan Terra krizi kripto para gündeminde önemli bir yer edindi. Yaşanan krizin baş rolü olarak karşımıza çıkan platformun kurucu ortaklarından Do Kwon, çeşitli suçlamalarla Güney Kore’de aranan bir isim olmuştu. Gerçekleştirilen araştırma ve soruşturmalar sonucunda Güney Kore’de olmadığı anlaşılan Kwon’un Singapur’a geçtiği iddia edilmişti. Fakat Singapur polisi Kwon’un ülkede olmadığını doğruladı.

Bu süreçte Güney Koreli yetkililer İnterpol’le temasa geçti. Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre İnterpol, Güney Kore’nin talebinden 1 hafta sonra kırmızı bülten yayımladı.

İnterpol’ün yayımladığı bu bülten, Terraform Labs kurucu ortaklarından Kwon’un dünya genelindeki 195 ülkenin üye kolluk kuvvetleri tarafından aranmasını sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir