Bitcoin Ajandası

Ionomy Projesi Nedir? ION Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Ionomy Projesi Nedir? ION Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Ionomy Projesi Nedir? ION Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ionomy projesi, ABD merkezli olan ve 6 kişiden oluşan geliştirici ekibin imzasını taşıyan bir blok zinciri ekosistemi olarak ifade edilir. Topluluk üyelerine merkezi olmayan finans, bankacılık ve oyun gibi hizmetler sunan bu platform, aynı zamanda varlıkların yönetimi, saklanması ve ticareti gibi faaliyetlere de olanak sağlamaktadır.

Ionomy projesinin özellikleri bu kadarla sınırlı kalmazken, topluluk üyeleri oyun içi kripto para birimleri ile oyun varlıklarını takas edebilme şansına sahiptir. Günümüzde birçok yatırımcı açısından merak konusu olan Ionomy projesinin tüm detaylarını bu içeriğimizde derledik.

Ionomy Projesi Nedir?

Ionomy Projesi Nedir?
Ionomy Projesi Nedir?

Ionomy projesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 kişilik ekip tarafından geliştirilen bir blockchain ekosistemi olarak tanımlanmaktadır. Üst düzey yöneticiliğini Richard Nelson’un yürüttüğü bu platform, topluluk üyelerine çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Inomoy Studios’un bir oyun platformu olarak da tanımlayabilmenin mümkün olduğu Ionomy projesinde, geliştiricileri tarafından mobil oyunlar üretilmekte ve yerel tokeni sayesinde rekabetçi oyunlar için ödüller sunulabilmektedir. Platform kullanıcıları sahip oldukları yerel tokenle Ionomy Studios ürünlerinde yarı yarıya indirim elde edebilirken, aynı zamanda diğer kripto varlıklar gibi işlem gerçekleştirebilmektedir.

Ionomy kullanıcıları, protokolün sunduğu merkezi olmayan bankacılık, finans ve oyun gibi imkanlardan faydalanabilme şansına sahiptir. Ayrıca protokol kullanıcıları sahip oldukları tüm varlıkları Ionomy üzerinde yönetebilme, saklayabilme ve alım-satım yapabilme gibi imkanlara sahiptir.

Ionomy projesinin kullanıcılarına sunduğu olanakla bu kadarla sınırlı değildir. Tüm bunların dışında kullanıcılar, oyun dahilinde kullanılan kripto para birimleriyle oyun varlıklarını takas edebilmektedir. Ayrıca skor tablolarında yükseliş göstererek kazanç elde edebilmek de dahil olmak üzere çeşitli GameFi ürünleri de Ionomy protokolünde mevcuttur.

Ionomy Projesinin Arkasında Kim Var?

Projeyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de arkasındaki isimlerdir. Ionomy protokolünün strateji müdürü Adam Matlack’tir. CEO’su Richard Nelson, geliştiricileriyse Mitchell Cash, Jordan Smith ve Fornax A gibi isimlerdir.

Diğer yandan protokolün resmî web sitesinin ticaret siciline kayıtlı olduğu adresse Seyşeller’dir.

Ionomy Nasıl Çalışır?

Ionomy projesi, ION Coin isminde bir kripto para birimi ve PWR-GRD isimli platformu konu edinen bir projedir. ION Coin, ağırlıklı olarak mobil oyunlara odaklanan ve interneti, oyunları, geliri, kripto varlıkları, hatta eğlenceli olan her şeyi seven kişiler adına tasarlanmış bir kripto para birimi olarak nitelendirilmektedir.

PWR-GRD, geliştiricilere birbirinden eğlenceli oyunlar oluşturmadan önce topluluk üyelerine kadar geliştirme konusunda yardımcı olan geniş kapsamlı bir hizmettir. Bu hizmet, geliştiricilere ION Coin odaklı teşviklerin oluşturulmasında, kitlesel fonlamada, gerçek para ticaretinde, oyun içi varlıklarda, oynayış analizleri ve entegre reklamlarda önemli faydalar sağlamaktadır.

Ionomy Projesinin Ekosistemi

Ionomy projesinin ekosistemi dört başlık altında incelenmektedir. Bunları şu şekilde örneklendirebiliriz:

Oyunlar

Ionomy Studios, ION Token’ler aracılığıyla rekabetçi oyun ortamında oyuncularını ödüllendiren bir sistem kurmayı hedefler. Protokolün resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre proje dahilinde ION Tokenlerle oyun oynamak daha eğlencelidir.

Token

Projenin yerel tokeni ION Token’ler, Ionomy Studios’un oyunlarını aktif hale getirmektedir. Bununla beraber oyun geliştiricileri oyun para birimleri açısından RMT kısaltmasıyla kullanıcı odaklı token’ler üretebilmektedir.

Platform

Oyuncular yerel token kullandıkları zaman Ionomy Studios’un sağladığı ürün ve araçlar için yüzde 50 indirim imkanına sahiptir. Oyuncular sahip oldukları bu varlıkları web sitesinin cüzdanı üzerinden yönetebilmektedir. Böylelikle kripto para birimlerini güvenle alıp satabilme ve saklayabilme imkânı elde edebilmektedir.

Araçlar

Protokol, topluluk üyelerinin oyunlara ekosist3emden fon oluşturabildikleri, finansallaştırabildikleri ve edinebildikleri bir araç seti sunmaktadır.

2018 Şubat döneminden itibaren protokol ağı, her gün, ay başına yaklaşık 2 bin dolar olarak denk gelen ve günlük 22,1 ION üreten, 500’ü aşkın aktif düğüme sahiptir.

ION Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

ION Coin, merkezi olmayan bir blok zincirine dayanan ve Ionomy ekosistemine güç kazandıran bir kripto varlıktır. Bu varlık, hibrit niteliğindeki konsensüs mekanizmasıyla faaliyet gösterir. Bu durumda ION Coin, PoW ve PoS konsensüs mekanizmasını birlikte kullanmaktadır. Mekanizma sadece ağa aktif olarak katılan kullanıcılara ödül sunmaktadır. Bu sayede borsalar ve pasif olan kullanıcıların kötüye kullanımı minimuma indirgenmektedir.

ION Token, statik ödül sistemi tabanlı bir varlıktır. Buna göre faaliyetler açısından sunulan ödüller topluluk katılımıyla orantılıdır. Bu durumsa yerel tokenin merkeziyetsiz oluşu ve sağlığını güçlendirmektedir. Üstelik ION Token, oyun geliştirmeyi hedefleyen şirketler açısından kendisini akıllı bir çözüm yolu olarak geliştirmektedir. Proje geliştiricileri oyuncu ve yatırımcılar adına değer yaratırken, yerel tokenin ilk direği oyun, ikinci direği sosyallik, üçüncü direğiyse DeFi olarak bilinir. Bütün bunlar protokolün eksiksiz bir ekosistem oluşturmasına katkı sağlamaktadır.

Ionomy projesi kapsamında programlanan oyunların her biri keyiflidir ve oyuncular sergiledikleri çabalar karşılığında ödüllendirilmektedir. Protokolün bütün oyuncuları, ION Coin olarak sunulan ödül adına rekabetçi bir yarış sergilemekte ve diğer oyuncularla etkileşim kurmaktadır. Bununla beraber Ionomy, kullanıcılarının profilinin şeffaf olması ve ağ oluşturma olanaklarının da mevcut olmasını sağlamaktadır.

Tüm bunların dışında ekosistem, finans ürünlerine sahip olmasıyla da dikkat çekmektedir. Protokolü aktif oyuncuları, kendi kripto varlıklarının daha hızlı büyümesi gibi oyunlarda gerek yatırım yapmayı gerekse oyun oynamayı teşvik eden ödüller elde edebilmektedir.

ION Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Ionomy protokolünün birincil kripto para birimi olan ION Coin, SafeTrade isimli bir kripto para borsası tarafından listelenmektedir. Dolayısıyla bu projeye yatırım yapmak ve protokole dahil olmak isteyen kripto para meraklılarının ION Coin sahibi olabilmesi için SafeTrade borsasında bir hesap oluşturması gerekir. Hesap oluşturan ve kimlik doğrulaması gerçekleştiren yatırımcılar ION Coin’in işlem çiftine uygun parayı hesabına yatırarak satın alım emri oluşturabilmek ve bu varlığa sahip olabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir