Bitcoin Ajandası

IQeon Projesi Nedir? IQN Coin Nereden Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. IQeon Projesi Nedir? IQN Coin Nereden Alınır?

IQeon Projesi Nedir? IQN Coin Nereden Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

IQeon projesi, kullanıcılarına oyun oynayarak para kazanma imkânı sunan bir blok zinciri projesidir.  Oyun ve blok zinciri açısından en yeni teknolojik ürünleri geliştiren ABD merkezli bir şirket olan IQeon, projesine kendi adını vermiştir.

IQeon projesi, günümüzde blok zinciri oyunlar ve kripto paraya ilgi duyanlar tarafından merak edilen projelerden biridir. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde IQeon projesi ve projenin kripto para birimi IQN ile alakalı merak edilenlerden bahsettik.

IQeon Projesi Nedir?

IQeon Projesi Nedir?
IQeon Projesi Nedir?

IQeon projesi, IQeon isminde oyun ve blok zinciri alanında en yeni teknolojik tasarımlara imza atan ve merkezi Avrupa’da bulunan bir start-up kuruluşu tarafından geliştirilmiş projedir. Bu proje, firmanın kendi adını verdiği, blok zinciri tabanlı bir platform olarak tasarlanmıştır.

Ethereum ağı üzerine kurulan IQeon projesi, topluluk üyelerinin oyun oynayarak para kazanmasına olanak sağlayan bir platformdur. Proje kapsamında pek çok farklı oyun bulunurken, her bir oyun çeşitli kategorilerde yer almaktadır. Bu durumu bir örnekle izah etmek gerekirse; oyunlardan biri bina inşa etmeyi konu edinirken, diğeriyse savaş konulu olabilmektedir.

Bununla beraber protokoldeki bütün oyunlar bir PVP üzerine inşa edilmiştir. Oyuncuya karşı oyuncu anlamına gelen PVP, rekabetin üst düzeyde olduğu bir oyun yöntemidir. Oyuncular bu gibi oyunlarda birbirine karşı yarışarak yükselmeye çalışmaktadır. Blok zinciri platformu IQeon dahilinde başarı elde eden her bir oyuncu projenin kripto para birimiyle ödüllendirilmektedir. Bu durumda, merkezi olmayan bu platform dahilinde oyuncular kazanç elde edebilmektedir.  

IQeon Projesi Kullanıcılarına Ne Vadediyor?

IQeon projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de projenin kullanıcılarına ne sunduğu ve ne vadettiğidir. IQeon platformu, başarılı olan oyuncular için token kazanmaya, dolayısıyla gelir elde etmeye yardımcı olan PVP ve P2E tabanlı bir oyun platformu olarak ifade edilmektedir.

Platformda, oyuncular arasındaki entelektüel rekabet tabanlı oyunlara, hizmetlere ve uygulamalara yer verilir. Oyuncular bu gibi oyunları platforma kaydolmadan deneyimleme şansına da sahiptir. Fakat ödül sunulan PVP oyunlarına katılım sağlayabilmek için üye olma zorunluluğu bulunur. Mevcut durumda projenin ekosistemi, 20’yi aşkın tarayıcı tabanlı oyun içermektedir. Fakat ilerleyen süreçlerde mobil kullanıcılara da hizmet vermeyi hedeflemektedir.

IQeon Coin (IQN) Nedir?

IQeon Coin, kısaca adıyla IQN, projenin en önemli parçalarından biridir. IQeon projesinin kripto para birimi ya da yerel tokeni olarak tanımlanan IQN Coin, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni olarak bilinmekte ve projenin güç kaynağı olarak kabul edilmektedir. Buna göre IQN token, kullanıcıların Ethereum ağında bulunan akıllı sözleşmelerin IQeon protokolünde çalışmasını sağlamaktadır.

Diğer yandan projenin kripto para birimi, blok zinciri tabanlı bu oyun platformu dahilinde kullanıcılara ödül olarak sunulma gibi çeşitli kullanım alanlarına da sahiptir. Buna göre ekosistem içerisindeki oyunlarda rakiplerini arkasında bırakarak başarı elde eden topluluk üyeleri, bu başarıları karşılığında IQN Coin kazanabilmektedir.

IQN Coin’in Geleceği Var mı?

Projeyle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de IQN Coin’in geleceğinin ne olacağıdır. Özellikle yatırımcılar açısından merak konusu olan IQN Coin geleceği, birçok uzmana göre kısa vadede riskli olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle IQN Coin’e yatırım yapmak isteyenlerin IQN Coin’i uzun vadede elinde tutması gerekmektedir.

Coinmarketcap verilerine göre IQN Coin şimdilerde kripto para sıralamasında 1241’inci sırada yer alıyor. Piyasa hakimiyeti konusundaysa herhangi bir veri bulunmuyor.  

IQN Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

IQN Coin fiyatı da yine projeyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Yazım esnasında (10 Kasım 2022) IQN Coin fiyatı 0,2613 dolar bandından işlem görüyor.

IQN Coin’in geçmişl verilerini incelediğimizde tüm zamanların en yüksek seviyesine Kasım 2021 döneminde ulaştığını görebiliyoruz. Söz konusu dönemde IQN Coin fiyatı 3,40 dolara kadar ulaşarak tarihinin en yüksek seviyesini kaydetmiş durumda. Diğer yandan tarihinin en düşük seviyesiniyse 2018 Aralık döneminde kaydeden IQN Token, söz konusu dönemde 0,1032 dolara kadar geriledi.

Yine Coinmarketcap verilerine göre IQeon projesi dahilinde IQN Token’in toplam arzı 5.491.860 olarak biliniyor. Üstelik maksimum arzı ve dolaşımdaki arz miktarı da yine aynı düzeyde olmasıyla dikkat çekiyor.

IQN Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

IQeon protokolünde son derece önemli bir yere sahip olan pek çok farklı kullanım durumu olan IQN Coin bazı kripto para borsaları üzerinden alınıp satılmaktadır. Protokolün yerel tokeni genel olarak BitGlobal ve EXMO gibi kripto borsalarında listelenmektedir. IQN Coin’e yatırım yapmak isteyen birçok kripto para meraklısı, bu borsalardan herhangi birine erişim sağlayarak satın alabilmektedir.

IQN Coin satın alabilmek için öncelikli olarak her iki borsadan birinde hesap oluşturması gerekir. Hesap oluşturduktan sonra kimlik doğrulaması gerçekleştiren yatırımcılar, doğru işlem çiftinden hesabına para yatırdığında kolaylıkla IQN Coin satın alım emri oluşturabilmektedir. Emir oluşturulduktan sonra birkaç dakika içerisinde IQN Coin hesaba geçecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir