Bitcoin Ajandası

IQONIQ FanEcoSystem Nedir? IQQ Nereden ve Nasıl Satın Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. IQONIQ FanEcoSystem Nedir? IQQ Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

IQONIQ FanEcoSystem Nedir? IQQ Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

IQONIQ FanEcoSystem yalnızca eğlence ve spor dünyasına odaklanan bir çeşit hayran etkileşim projesi olarak ifade edilir. Kripto piyasalarında son derece yeni bir proje olarak karşımıza çıkan IQONIQ FanEcoSystem, eğlence ve spor tutkunlarını katılımlarından ötürü ödüllendirmek amacıyla geliştirilmiştir.

Ödül konusunda bir çeşit yardımcı araç olarak da nitelendirilen bu platform, 2021 Mart döneminde piyasaya sürülmüştür. Üstelik projenin yerel tokeni olan IQQ Coin de çeşitli kripto para borsalarının listesinde yer almayı başarmıştır.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde IQONIQ FanEcoSystem ve yerel tokeni IQQ Coin hakkında merak edilen detaylardan bahsettik.

IQONIQ FanEcoSystem Nedir?

IQONIQ FanEcoSystem Nedir?
IQONIQ FanEcoSystem Nedir?

IQONIQ FanEcoSystem, yalnızca eğlence spor evrenine odaklanan, yeni bir hayran etkileşim projesi olarak tanımlanabilir. Halihazırdaki sosyal ağ siteleri, spor ve eğlence gibi alanlardaki organizasyon ve idollerin hayranlarıyla beraber çoğunlukla dilediği içeriği ya da bilgiyi elde edebilmek adına çeşitli platformları gezinmek durumunda kaldığından uygun platformlar değildir. Üstelik bu durumda söz konusu site ve platformlar içerik konusunda çoğu zaman bağımsız ve yetersiz olduğundan birçok spor ve eğlence tutkunu daha kapsamlı kaynak arayışlarına girebilir.

Bahsi geçen tüm özellikleri tek bir çatı altında toplayan IQONIQ FanEcoSystem projesi, kullanıcılarına eşi benzeri olmayan bir hayran kulübü sunmasıyla bilinir. IQQ Coin, spor ve eğlence tutkunlarının ihtiyaçlarına göre uyarlanan içerik, sektörün popüler isimleriyle etkileşim imkânı ve diğer kullanıcılarla çeşitli oyunların deneyimi konusun pek çok farklı olanak sağlar.

Diğer yandan IQONIQ projesi, sadakat programları aracılığıyla en sadık kullanıcılarına geri ödediği üyelik şemalarıyla beraber ayrıca ürün ve biletler için de özel teklifler sunar. Böylelikle özel bir hayran deneyimi sunan protokol, farklı amaçlara sahip olmasıyla da bilinir. İyi amaçları teşvik etmek üzere kurulmuş olan IQONIQ Vakfı’nın yanı sıra spor ve eğlence piyasalarındaki kuruluşlar, tümüyle projeye şeffaf bir şekilde destek sağlamaktadır.

IQONIQ FanEcoSystem Projesinin Amacı Nedir?

Günümüzde birçok spor ve eğlence tutkununun yanı sıra kripto para yatırımcıları tarafından da ilgi gören bu projeyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunur. Bu konulardan biri de IQONIQ FanEcoSystem projesinin amacıdır. IQQ Coin projesinin amacı; kullanıcılarına ödül puanları karşılığında merkeziyetsiz olacak şekilde veri aktarımı ve paylaşımına imkân sağlamaktır. Bununla beraber IQONIQ tarafından oluşturulan ağ protokolü ve birimi de daha kolay bir hale getirebilmektir.

IQONIQ FanEcoSystem platformundaki hizmetler, web sitesi ve yazılım uygulamaları, bütün kullanıcıların katılımını teşvik etmek amacıyla geliştirilmiştir. Üstelik platformun belli başlı sosyal hedefleri tamamlamak üzere geliştirildiği de bilinmektedir.

IQONIQ FanEcoSystem Nasıl Çalışır?

Protokolde gerçekleştirilen tüm işlemler IQQ Coin’le gerçekleştirilir. IQQ Coin sahibi olan topluluk üyeleri, çeşitli avantajlar elde edebilir. Topluluk üyelerinin protokoldeki seviyesi, sahip olduğu IQQ Coin miktarına bağlı olarak değişebilir. Kullanıcı ne kadar çok tokene sahip olursa, seviyesi de o kadar yüksektir. Bununla beraber topluluk üyelerinin protokolde aldığı indirimler, yine seviyesine bağlı olarak belirlenir. Topluluk üyelerinin spor konusundaki etkileşimini ödüllendirebilmesine olanak sağlayan ve bir web sitesi üzerinden desteklenen blok zinciri teknolojisine sahiptir.

IQONIQ FanEcoSystem’in bir parçası olup IQQ Token’leri cüzdanında tutan topluluk üyeleri ayrıca NFT’lere de erişim şansına sahiptir. Bu durumun neticesinde indirimlerden faydalanabilen kullanıcılar, açık artırma ve çekilişlere katılabilirken, ayrıca NFT Token’lerini satın alma ya da kazanma imkânı da elde edebilir. Ekosistemde NFT’leri fiat paralar ya da kripto para birimleriyle satın alabilmek mümkündür. Topluluk üyeleri NFT’lere ve indirimlere erkenden erişim sağlayabilirken, aynı zamanda IQQ Token’ler sayesinde NFT satın almaya teşvik edilebilirler.

IQONIQ FanEcoSystem Projesinin Avantajları Nelerdir?

IQONIQ projesi, hayran ekosisteminin desteklemek amacıyla geliştirilmiş yardımcı bir token projesi olarak bilinir. IQONIQ token sahibi olan kullanıcılarına, biletlere, NFT’lere ve protokoldeki hayranı olduğu takımla alakalı ödüller kazanmasına imkân sunar. Topluluk üyeleri, protokolde edindiği tecrübelerini bütçe ve tercihlerine bağlı olarak özelleştirebilir. Hayranlar ve idolleri arasında farklı da kapatabilme fırsatı yakalayan topluluk üyeleri, sohbet edebilmek ve etkileşim kurabilmek adına IQQ Token kullanabilmektedir.

Tüm bunların dışında IQINIQ FanEcoSystem projesinin avantajlarını da şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Üyeliklerde çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatı sunar.
 • Sadakat puanları sunar.
 • Spor alanlarında VIP erişim imkânı sağlar.
 • Özel olarak üretilen video ya da özel içeriklerine erişim imkânı sağlar.
 • Herhangi bir spor kulübünün yeni çıkardığı formaya halka açıklanmadan önce erişim fırsatı sunar.
 • İdollerden biriyle “Yıldıza Sor” etkinliğine katılma şansı sunar.
 • NFT ve koleksiyon sahibi olma fırsatı sunar.
 • Karşılaşmalar, konserler ve çeşitli etkinlikler için biletlere öncelikli olarak erişim imkânı sağlar.

IQQ Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Projeyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri de elbette IQQ Coin’in nereden ve nasıl satın alınacağıdır. IQQ Token’in listelendiği birkaç farklı kripto para borsası bulunurken, bu borsalardan bazıları şunlardır:

 • Binance
 • Poloinex
 • Huobi Global
 • Bittrex

Söz konusu olan bu kripto para borsaları piyasanın en güvenilir ve en büyük isimlerinden olduğundan herhangi birini tercih edebilmeniz mümkündür. Bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturan ve kimlik doğrulaması gerçekleştiren kripto para yatırımcıları kolaylıkla IQQ Coin satın alabilme şansına sahiptir.

IQQ Coin satın alabilmek için bu gibi borsalardan birinden BTC, USDT, ETH ve BNB paritesinde para birimine sahip olmak gerekir. Bu sayede söz konusu varlıklar ile işlem yapılabilen borsalara aktarım sağlayarak IQQ Coin satın alım emri oluşturabilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir