Bitcoin Ajandası

IRS Yetkilisinden Kripto Vergi Açıklaması!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. IRS Yetkilisinden Kripto Vergi Açıklaması!

IRS Yetkilisinden Kripto Vergi Açıklaması!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD İç Gelir Servisi, başka bir deyişle Julie Foerster, kripto vergisiyle alakalı önemli bir açıklamada bulunarak vergilendirme rehberinin önümüzdeki 12 ay içerisinde yayımlanacağını söyledi.

Kripto para endüstrisinin biraz daha yaygınlaşması ve her geçen gün biraz daha fazla ün kazanması birçok ülke yönetimini harekete geçirdi. Çeşitli ülkelerde kripto vergilendirmesi ve düzenlemelerle alakalı çalışmalar devam ediyor. Bu alanda yapılan son çalışmaysa Avrupa Birliği’nin MİCA Düzenlemesini yürürlüğe sokmasıydı.

Consensus 2023’e katılım sağlayan ABD İç Gelir Servisi yetkilisi Julie Foerster, IRS’nin kripto para birimlerine bakış açısını değiştirmek istediğinden ve sektörle beraber çalışmak istediğinden bahsetti. Bununla beraber açıklamalarında Foerster, kripto paraların vergilendirilmesiyle alakalı da detaylardan bahsetti.

IRS Yetkilisi Kripto Vergilendirme Konusunda Değindi

IRS Yetkilisi Kripto Vergilendirme Konusunda Değindi
IRS Yetkilisi Kripto Vergilendirme Konusunda Değindi

Söz konusu açıklamalarını Consensus 2023’te yapan Julie Foerster, kripto para birimlerine yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Foerster, IRS’nin kripto paraları vergilendirilmesi konusunda bir kılavuz hazırladığına girdiğini ve kılavuzun önümüzdeki bir sene içerisinde yürürlüğe girebileceğini söyledi.

Foerster açıklamalarında, herkesin iletişim kurduğunu, bu sebeple doğru anlayıp plan yaptıklarını dile getirdi. Kripto sektörüyle alakalı açıklamalarında direktör, doğru araç ve insanlara sahip olmanın öneminden de bahsetti.

Tüm bunların dışında IRS yetkilisi, dijital varlıkların her geçen gün biraz daha geliştiğini, ABD İç Gelir Servisi ile kripto sektörü arasındaki iletişimin güçlendirilmesi gerektiğini de akardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir