Bitcoin Ajandası

İş Garantisi Veren Metaverse Kursu Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İş Garantisi Veren Metaverse Kursu Başladı!

İş Garantisi Veren Metaverse Kursu Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Smartpro Teknoloji şirketi, gençlerin istihdamını sağlamayabilmek adına metaverse kursu başlattığını duyurdu. Elde edilen bilgilere göre yüzde 100 burslu olan bu kurs için bazı şartlar aranacak.

Smartpro Teknoloji, gençlerin istihdamına katkı sağlayabilmek iş garantisi sunan metaverse kursuna start verdiğini duyurdu. Yüzde 100 bursu olan Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı için başvurular ağustos ayında son bulacak. Burs programından faydalanabilmek için bazı şartlar aranacak olup, adayların üniversitelerin bilgisayar programcılığı, bilgisayar mühendisliği ve sayısal tabanlı lisans ya da ön lisans bölümlerinden mezun olması gerekecek.

Metaverse Kursu Başvuruları Ağustos’ta Son Bulacak

Metaverse Kursu Başvuruları Ağustos’ta Son Bulacak
Metaverse Kursu Başvuruları Ağustos’ta Son Bulacak

Smartpto Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Önder Eker, konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Gençlerin donanımlı bir şekilde yetiştirilmesi durumunda dünyaya Türkiye’den metaverse yazılımı ihraç edilebileceğini söyleyen Eker, bu amaç doğrultusunda hedefin 2025 sonuna kadar 500 öğrenci yetiştirmek olduğuna dikkat çekti.

Ağustos ayına kadar devam edecek olan başvuruların değerlendirilmesi durumunda 100 öğrenci için toplamda 700 saatlik bir Metavserse Yazılım Uzmanı eğitimi verilecek. Yüzde 100 burslu olacak bu eğitimlere ağustos ayında start verilip 9 ay boyunca devam edecek.

Söz konusu eğitimin içeriğinde yazılım, ileri yazılım, unity ile oyun geliştirme, animasyon, sanal gerçeklik, artırılmış sanal gerçeklik, blok zinciri ve NFT başlıklarından oluşan 6 farklı konu yer alacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir