Bitcoin Ajandası

İŞKUR Meslek Seçim Rehberinde Metaverse Kılavuzu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İŞKUR Meslek Seçim Rehberinde Metaverse Kılavuzu!

İŞKUR Meslek Seçim Rehberinde Metaverse Kılavuzu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni neslin meslek seçiminde karar verebilmesi için hazırladığı meslek seçim rehberine yeni bir bilgi daha ekledi. Günümüz teknolojisiyle beraber son derece popüler hale gelen sanal dünya hakkında gençleri bilgilendirmeyi amaçlayan İŞKUR, rehberine metaverse kılavuzu ekledi.

Metaverse Kılavuzu Meslek Seçiminde Yardımcı Olacak!

Metaverse Kılavuzu Meslek Seçiminde Yardımcı Olacak!
Metaverse Kılavuzu Meslek Seçiminde Yardımcı Olacak!

İŞKUR’un bu kılavuzunda sanal dünya sayesinde pek çok farklı alanda iş ve meslek sahibi olunabileceği ifade ediliyor. Metaverse’ün insanlara dijital bir dünya sunmaktan ziyade o dünyanın bir parçası olmayı vadettiği ifade edilen rehberde, çeşitli konulara da değiniliyor.

İnsanların metaverse üzerinde sanal hayatını gerçeğin ikizi olarak kişisel yaşamına paralel olarak yaşayacağı ifade edilen kılavuzda, metaverse’ün kurgusal bir evren olduğuna dikkat çekildi. Dijital dünyada yer alabilmek adına tercih edilecek olan mesleğin söz konusu dünyayı hedeflemesi gerektiği, sanal dünyada neyin nasıl yapılacağı, ihtiyaç duyulan becerilerin nereden ve nasıl kazanılacağı gibi konulara odaklanmak gerektiği ifade edildi.

Tüm bunların yanı sıra rehberde metaverse’te dijital gerçekliğin yeni bir hizmet sektörünün doğuşuna neden olduğu belirtildi. Dolayısıyla yeni iş ve iş gücü talebinde olan bu sektör için dijital saç ve kıyafet tasarımcısı gibi meslek kolları ortaya çıktığı da ifade edildi. Ayrıca seyahat ve turizm gibi alanlarda artırılmış sanal gerçeklikle rutin aktiviteler gerçekleştirileceği yine gençlere sunulan bilgiler arasında yer aldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir