Bitcoin Ajandası

İstanbul Blockchain Haftası Merakla Bekleniyor: Kripto Evreninde Derinlere İneceksiniz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İstanbul Blockchain Haftası Merakla Bekleniyor: Kripto Evreninde Derinlere İneceksiniz!

İstanbul Blockchain Haftası Merakla Bekleniyor: Kripto Evreninde Derinlere İneceksiniz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
15 0

DeFi, DAO, Metaverse, NFT gibi kripto dünyasının en önemli konularını temel alacak olan İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım’da ziyaretçilerini hazırlamak üzere çalışmalar yapıyor. Üstelik bu etkinlikte IstanBlock konferansına da ev sahipliği yapılacak.

İstanbul, blok zinciri ve kripto para teknolojisi açısından merak uyandıran bir kültür ve ticaret merkezi olarak konumlandırılıyor. Bu kapsamda, İstanbul Blockchain Haftası da ülkemizin metropol kenti olan İstanbul’da gerçekleştirilecek olan bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul Blockchain Haftası 14 Kasım’da Başlıyor

İstanbul Blockchain Haftası 14 Kasım’da Başlıyor
İstanbul Blockchain Haftası 14 Kasım’da Başlıyor

Avrasya bölgesindeki Web3 ve kripto varlıkların öncü etkinliği olarak ifade edilen Istanbul Blockchain Week 14 Kasım’daki NFT günüyle beraber katılımcılarına ev sahipliği yapmaya başlayacak. Etkinliğin adresi Hilton Bomonti Otel olarak gösterilirken, etkinlik IstanBlock konferansıyla son bulacak. Etkinlikte katılımcılara dolu dolu bir hafta sunacak olup hafta boyunca kripto evreninin derinlerine inmek vaat ediliyor.

Etkinlik kapsamında katılımcılar, metaverse’ten gizliliğe, ülkelerin regülasyonlarından NFT’lere varana kadar pek çok farklı konunun ele alındığı panellere katılım sağlayabilecek. Bununla beraber etkinliğe dünyanın pek çok farklı noktasından konuşmacılar katılım sağlayacak olup, Binance, Coinbase gibi dünyaca ünlü kripto borsalarının ve yetkilileri konuşmacılar arasında yer alacak.

Diğer yandan Vodafone, Mastercard, Cointelegraph, Capital Block, Ünsal Hukuk Bürosu, NFTrade gibi büyük şirketlerden önemli isimler de etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak. Bu doğrultuda kripto dünyasının kalbi İstanbul’da atacak.

Web3’ün Geleceğine Türkiye’de Start Verilecek

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de nüfusun yüzde 20’si kripto para kullanıyor. Dolayısıyla Türkiye, kripto dünyasının ve blockchain teknolojisinin gelişmesi açısından en doğru zemin olarak değerlendiriliyor.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan İstanbul Blockchain Week kurucusu Erhan Korhaliller, blockchain teknolojisinin Türkiye’de benimsenmesinin oldukça umut verici bir gelişme olacağını söyledi. Üstelik ülkemizin bu anlamda kendisini lider olarak konumlandırmasının heyecan verici bir fırsat olduğunu da belirten Korhaliller, bu anlamda kripto dünyası olarak Türk halkıyla tanışmak ve birlikte çalışmak için heyecanlı olduklarını da belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir