Bitcoin Ajandası

Uzmanlar Açıkladı: İşte Alım Fırsatı Sunan Altcoin’ler!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uzmanlar Açıkladı: İşte Alım Fırsatı Sunan Altcoin’ler!

Uzmanlar Açıkladı: İşte Alım Fırsatı Sunan Altcoin’ler!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

ABD’li finans şirketi The Motley Fool’un kripto para uzmanları, alım fırsatı sunan 2 altcoin’i açıkladı. Buna göre Etherum (ETH) ve Solana (SOL) yatırımcısı için fırsat sunuyor.

Alım Fırsatı Sunan Varlıklardan Biri Ethereum

Alım Fırsatı Sunan Varlıklardan Biri Ethereum
Alım Fırsatı Sunan Varlıklardan Biri Ethereum

Bilindiği üzere Ethereum 2022’nin başından bu yana yüzde 49 oranında kayıp yaşadı. Solana da aynı süreçte yüzde 94 düşüş gösterdi. Fakat her iki varlık da bu yıl güçlü bir dönüş sergiliyor. İlk olarak lider altcoin’den bahseden analistler, Ethereum’un oldukça aktif bir ağ olduğunu, akıllı sözleşme ve dApp’ler konusunda lider konumda olduğunu ifade ediyor.

The Motley Fool analisti Anders Bylund konuyla alakalı açıklamada bulunarak bu projenin güçlü ve istikrarlı göründüğünü ancak geliştiricilerin daha fazla iyileştirme için planları olduğunu söyledi. Ethereum yol haritasının daha uygun işlem maliyetleri, daha iyi kullanıcı deneyimi ve daha güçlü güvenlik önlemlerine yönelik planlarla parlak bir tablo çizdiğini, gerçek dünyada kitlesel pazar kullanımı açısından daha fazla potansiyele sahip bir blok zinciri platformu olduğunu da ekledi.

Solana da Yatırımcısına Fırsat Sunuyor

Şirketin diğer analisti Adria Cimino da Solana’nın alım fırsatı sunmasıyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Solana’nın NFT pazarında güçlü bir oyuncu olarak bilinirken, buna karşın son dönemlerde NFT satışları düşüş gösteriyor. Diğer yandan Ethereum gibi diğer NFT satıcılarının da aynı eğilimi gösterdiği bilinen bir gerçektir. Yine de NFT pazarı Solana açısından güçlü bir pazar olurken, bu durumdan kaynaklı olarak yaşanan düşüşler endişeye yol açabiliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan analist, geçtiğimiz yıl yaşanan yüzde 94’lük düşüşün aşırı olduğunu, buna karşın bu yılki toparlanmanın da erken olabileceğini söyledi. Dolayısıyla şimdilerde SOL Coin stoklamadan önce fiyatta bir düşüş ya da NFT trendlerinde kalıcı bir dönüş olup olmayacağının beklenmesi gerektiğini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir