Bitcoin Ajandası

BTC Fiyatı 29 Bin Doları Test Etti: İşte Uzmanların BTC Analizi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Fiyatı 29 Bin Doları Test Etti: İşte Uzmanların BTC Analizi!

BTC Fiyatı 29 Bin Doları Test Etti: İşte Uzmanların BTC Analizi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Bitcoin fiyatı gece saatlerinde 29 bin dolar seviyesini test etti ve yakın tarihinde zirveyi görmüş oldu. Uzmanların 30 Mart tarihli BTC analiziyse merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarının lider ismi Binance’de meydana gelen sistemsel problemlerden kaynaklı olarak spot işlemlerin durdurulması, kripto para piyasalarında düşüşe neden oldu. Bu olayın ardından Binance CEO’su CZ için CFTC tarafından açılan dava da piyasalardaki verilerin daha fazla düşmesine yol açmıştı. 26 bin 900 dolar seviyesinden hevesli alıcılar bulan Bitcoin yeniden yükselişe geçerek 29 bin dolar seviyesini test etti ve yakın tarihinin rekorunu kırmış oldu.

Piyasa Grafiklerine Göre BTC Analizi

Piyasa Grafiklerine Göre BTC Analizi
Piyasa Grafiklerine Göre BTC Analizi

Piyasadaki FUD haberlerin düşüşü tetiklemesiyle beraber 26 bin 900 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, kısa süre içerisinde yeniden yükseliş trendini başlatmış gibi görünüyor. 27 bin 800 dolarlık direnç seviyesini hacimli bir şekilde aşan lider kripto para birimi, 28 bin 500 dolar seviyesine erişmişti. Yükseliş trendinin sürdürülebilmesi için önemli bir faktör olan bu direnç seviyesi, gece saatlerinde yeniden aşıldı. Yatırımcıların istekli olması BTC fiyatındaki 29 bin 180 dolar seviyesini de beraberinde getirdi.

BTC analizine göre 29 bin 180 dolar engeline takılan varlığın bu eşiği aşması halinde 30 bin dolar seviyesi beklenebilir. Güncel olarak FUD haberlerin etkisinden kısa sürede kurtulmayı başaran Bitcoin, ara fiyata konumlanmış durumda. Yaşanması muhtemel olan değer kaybı senaryolarındaysa sırsıyla 28 bin 400, 28 bin 250 ve 27 bin 800 dolar seviyesinin destek seviyesi olması beklenebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir