Bitcoin Ajandası

İşte Yükselen 4 Altcoin!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İşte Yükselen 4 Altcoin!

İşte Yükselen 4 Altcoin!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Yükselen 4 altcoin, piyasa değerine göre ilk 100’de bulunuyor. Bu altcoinler gün içinde en çok yükselişi yaşamasıyla öne çıktı. Peki yükselen 4 altcoin hangileri?

Yükselen 4 Altcoin

Yükselen 4 Altcoin
Yükselen 4 Altcoin

Cumartesi günü sabahı en çok kazanan altcoini %17.68 ile Internet Computer (ICP)’dı. ICP’nin bu yükselişinde pek çok etken bulunuyor. Bunların içinde en büyük kripto para borsası Binance’in 4 Ocak’ta yatırımcıların ICP’yi Ethereum’un yerel tokeni ETH ile doğrudan takas yapmalarını sağlayacak bir finans aracı listeleme kararı ve Terabethia’nın lansmanı bulunuyor. Terabethia, Ethereum ağında bulunanERC20 tokenlarının Internet Computer blockchaininde yerel şekilde bulunmasını sağlıyor.

İkinci sırada, %15.71’lik bir yükseliş yakalayan Chainlink (LINK) bulunuyor. Chainlink 2022’ye DeFi ve NFT projeleriyle birden çok ortaklık ilan ederek giriş yaptı.

Proje, çok zincirli ekosistemin süren büyümesini kolaylaştırmaya yarayan Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Protokolü’nü (CCIP) geliştirmeyi öne almasıyla dikkat çekti.

Tarantino’nun Açıklamasıyla Değer Kazandı

DASH, THORChain uyuşmasıyla %15.73 değer kazanımı yakaladı. Blockchain protokolü Secret Network (SCRT) %13.62’lik bir yükseliş kaydetti. SCRT fiyatındaki artış, yönetmen Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction filminin NFT’leri Secret Network’te yayınlayacağını açıklaması sonrası yaşandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir