Bitcoin Ajandası

Jack Dorsey’nin Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası Projesine Adım Atıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Jack Dorsey’nin Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası Projesine Adım Atıldı!

Jack Dorsey’nin Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası Projesine Adım Atıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Merkeziyetsiz Bitcoin borsası konusunda son aşamaya gelindi ve Square şirketi yapısının altında görev yapan TBD biriminin başında olan isim Mike Brock, 19 Kasım’da bir ‘white paper’ yayımlayacaklarını açıkladı.

Jack Dorsey tarafından CEO’luğunun yapıldığı ve Bitcoin yatırımlarının da ödeme şirketi Square’in, merkezi olmayan Bitcoin borsası projesi hazır hale geliyor. Square’in halka açık geliştiricileri üzerinden platformlar yaratmaya odaklandığı birimi olan TBD’nin başında yer alan isim Mike Brock 19 Kasım’da white paper’ı yayımlayacaklarını belirtirken, Jack Dorsey de Twitter’dan hem bu gelişmeyi hem de merakla beklediğini belirten bir emoji paylaştı.

Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası Projesine Adım

Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası Projesine Adım
Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası Projesine Adım

Mike Brock, “TBD olarak 19 Kasım’da oluşturduğumuz protokolü açıklayan bir white paper yayımlayacağız” dedi. Bir takipçisinin “Bunu video olarak da yapsanız ve sizin dilinizden anlamayan bizler de, konuyu daha iyi anlasak?” şeklinde yönelttikleri sorusunu da cevaplayarak Brock “Güzel fikir, neden olmasın” dedi.

Merkeziyetsizliğe Önem Veriyor

Bilinenlerin üzerine Jack Dorsey, özel olarak Bitcoin bağlantılı projeler içerisinden merkeziyetsizliğe büyük önem veriyor. Temmuz ayı içerisinde açıklanan merkezi bulunmayan borsa plânından önce de Dorsey, Haziran ayı içerisinde merkezi bulunmayan ve izin zorunluğu olmayan, mobil bir cüzdan geliştirme çalışmalarına başlandığını duyurmuştu.

Dorsey, geçtiğimiz günlerde attığı tweet’le “Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek. Şu anda bunu yaşıyoruz. Önce ABD’de, daha sonra da tüm dünyada yaşanacak. Bu benim isteğim değil. Pozitif bir şey olduğunu da düşünmüyorum” demişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir